Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Klub Matek Swatek

Mamuśki wkraczają do akcji

Klub Matek Swatek to moje pierwsze spotkanie z twórczością Ewy Stec. I nie rozczarowało mnie ono. Czytając tę książkę bawiłam się świetnie. Wręcz w niektórych momentach śmiałam się w głos budząc mojego męża ze snu. Moim zdaniem jest to książka obyczajowa w której występuje wątek kryminalistyczny okraszony dużą szczyptą humoru.


Tytułowy Klub prowadzą trzy kobiety w tym psychiatra, była pracownica wywiadu. Od czasu do czasu pomaga im wróżka stawiająca horoskopy. Ich działalność polega na dyskretnym swataniu młodych ludzi poprzez aranżowanie przypadkowych spotkań i sytuacji. Przy tym doskonale się bawią zapominając o tym, że właśnie dopadła je menopauza. I tak czytamy o Matyldzie - przyjaciółce Anki, o wrednym dyrektorze szkoły, który okazuje się... przeczytajcie same; o malarzu, który nie potrafi malować, o wnuczku, który wnuczkiem nie jest i o trupie w zamrażalce. Wreszcie czytamy o trzydziestoparoletniej Ance, która wprowadza się do nowego mieszkania nawet nie przeczuwając, że przyniesie jej ono tak wiele wrażeń. I o jej matce Beacie, która non stop ingeruje w życie córki. I właśnie Beata, dzięki swojej przyjaciółce, trafia do Klubu Matek Swatek, aby znaleźć drugą połówkę dla Anki. I od tej pory następuje lawina dziwnych, a czasem i niebezpiecznych zdarzeń. Więcej nie napiszę. Przeczytajcie sami. Powiem tylko, że polecam tę książkę dla kobiet w każdym wieku, które chcą oderwać się od szarej rzeczywistości. Ja wiem, że do książek Ewy Stec jeszcze powrócę.


Recenzent: Magdalena Paź

Zabawna i romantyczna powieść - wspaniała rozrywka i dla matki, i dla córki. Martwisz się, że Twoja córka jeszcze nie ma męża, że Twój syn wciąż jest kawalerem? Zgłoś się do Klubu Matek Swatek - już wkrótce Twoje dziecko „przypadkowo” pozna kilka osób, w których może się zakochać. A z jedną z nich ułoży sobie życie! Beata - matka Anki, ponadtrzydziestoletniej panny - postanawia działać. Korzysta z pomocy Klubu Matek Swatek. Nie wie, że jej córka już w dniu przeprowadzki do nowego mieszkania poznaje dwóch przystojnych mężczyzn. Jeden jest Anką wyraźnie zainteresowany, drugi... jeszcze bardziej. Tylko czy ich intencje są szczere? I czy intrygi Klubu Matek Swatek nie zniszczą rodzących się uczuć?„Klub Matek Swatek” to trzecia książka Ewy Stec. Wcześniej ukazały się „Romans z trupem w tle” i „Polowanie na Perpetuę”.