Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Razem będzie lepiej

Miło, lekko, niezobowiązująco

Długo zabierałam się do lektury "Razem będzie lepiej". Szczerze powiem, że troszeczkę boję się takich książek, jest z nimi podobna historia jak z komediami romantycznymi - człowiek ma ochotę na coś miłego i niezobowiązującego, a ląduje z gniotem uwłaczającym jego inteligencji.

Miło mi oznajmić, że "Razem będzie lepiej" inteligencji nie uwłacza. To miła, ciepła opowieść o ludziach walczących z przeciwnościami losu w zupełnie codzienny sposób - ot bohaterowie niosący w świat przekaz, że warto być dobrym. Książkę się wprost łyka, napisana jest prostym językiem, a po jej odłożeniu na ustach błąka się miły uśmiech...


Recenzent: Dorota Czerniawska

Jojo Moyes

Razem będzie lepiej

Tłumaczenie: Nina Dzierżawska

Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają

Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie i wybaczania byłemu mężowi, że nie płaci alimentów.
Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. „Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje się, że jej córka ma szansę na zdobycie stypendium w wymarzonej szkole, gotowa jest ruszyć na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą:
1. jednego problematycznego nastolatka,
2. jedną wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną,
3. jednego kudłatego psa o wielkim sercu.
Oraz...
4. przypadkowo spotkanego mężczyznę na życiowym zakręcie, który w krytycznym momencie wyciąga do nich pomocną rękę.

Czy wspólna podróż pokaże im, że… razem będzie lepiej?