Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Stokrotki w śniegu

Najpiękniejsza opowieść wigilijna

Czy sięgnęlibyście po książkę bożonarodzeniową w samym środku lata? Pewne nie... sama miałam na początku lektury mieszane uczucia, ale szybko wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Mimo iż fabułą powieści "Stokrotki w śniegu" faktycznie toczy się zimowa porą, to opisana historia wciąga bez reszty.

Nie każdy ma to szczęście, by dostać od życia drugą szansę, a szkoda... Pewnie wielu z was żałuje czasem czegoś, prawda? Pewnie nie raz chcielibyście coś naprawić, zatrzymać w złości wypowiedziane słowa, czy przeciwnie - powiedzieć to, na co kiedyś zabrakło odwagi. Niestety, rzadko mamy ku temu okazję. A nawet gdy już się nadarza, to nie zawsze ją zauważamy, a zauważoną nie zawsze wykorzystujemy...

Główny bohater książki Evansa dostaje właśnie taką drugą szansę i to w dość niecodzienny sposób, a mianowicie czytając swój własny nekrolog w gazecie, który jest wynikiem zwykłej dziennikarskiej pomyłki. Pozornie błahe wydarzenie pozwala mu poznać prawdzie opinie innych na jego temat. Nagle dociera do niego, jak bardzo zatracił się w bezwzględnym świecie biznesu i jak wiele stracił... Brutalnie, acz skutecznie, pomyłkowy nekrolog otwiera mu oczy, na to kim się stał, jak postrzegają go ludzie i jak błędnie odbierał samego siebie.

Motyw winy i odkupienia jest tu więc wyraźnie zarysowany. Książka może nieco naiwna, ale jednak z pięknym przesłaniem, pokrzepiająca, pozostawiająca nadzieję i wiarę w drugiego człowieka. Napisana lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem. Czyta się jednym tchem! Prawdziwa opowieść wigilijna, tym razem dla dorosłych :)


Recenzent: Magda Matraszek

Richard Paul Evans

Stokrotki w śniegu

Tłumaczenie: Ewa Bolińska-Gostkowska

Limitowana edycja bestsellera. Ta książka zmieniła życie milionów osób na całym świecie

Zły. Okrutny. Bezwzględny. Tyle i aż tyle można o nim powiedzieć. James Kier jest człowiekiem, który nie dba o nikogo – ani o swoją żonę, ani o syna. Liczy się tylko on sam.
Kiedy gazety donoszą, że zginął w wypadku, wszyscy nareszcie mogą powiedzieć, co o nim sądzą. Tylko że James żyje. A to, co słyszy na swój temat, jest dla niego szokiem.
Wyrządził w życiu wiele zła, a teraz postanawia wszystko naprawić. Jednak nie jest to łatwe, a lista skrzywdzonych jest długa. Okazuje się, że najmocniej wspiera go osoba, którą zranił najbardziej.
Czy zdąży ocalić tę miłość? Czy wraz z nią przyjdzie wybaczenie?

"Stokrotki w śniegu" to jeden z największych bestsellerów Richard Paula Evansa, pisarza okrzykniętego przez czytelniczki Lekarzem Dusz. Poruszająca opowieść o potędze miłości i odwadze, jakiej potrzeba, aby stawić czoła swoim winom.