Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Gniazdo

Nic nie dzieje się bez przyczyny

Podobno ten, kto sieje wiatr, zbiera burzę.
Podobno po burzy zawsze wychodzi słońce.
Podobno tam, gdzie zawsze świeci słońce, jest tylko pustynia....

Gniazdo to opowieść o tym, jak złudne bywa pokładanie nadziei w nieuchwytnych marzeniach.

To opowieść o tym, jak nieszczęśliwym można być (równocześnie nie będąc tego świadomym), pławiąc się w swoich wyobrażeniach, o tym co będzie, podczas gdy prawdziwe życie jest tuż obok.
To opowieść o tym, że każde doświadczenie, każda porażka nie tylko buduje i wzmacnia, ale też zmienia.
To opowieść o tym, że nic nie dzieje się bez przyczyny.
To w końcu opowieść o każdym z nas, obleczona w losy czworga rodzeństwa i przyozdobiona hałaśliwym Nowym Jorkiem oraz uroczymi uliczkami Brooklynu.


Recenzent: Basia Sz.

Cynthia D'Aprix Sweeney

Gniazdo

Tłumaczenie: Anna Gralak

Bestseller w USA i Kanadzie. Najgłośniejszy amerykański debiut roku

Każda rodzina ma swoje problemy, ale te rodzeństwa Plumbów są wyjątkowo spektakularne. Melody z coraz większym trudem spłaca kredyt hipoteczny. Jack w tajemnicy przed życiowym partnerem zadłuża się po uszy, by ratować swój sklep z antykami. Bea od lat próbuje pisać powieść, która ma zapewnić dziewczynie uznanie i pieniądze, ale nie potrafi jej skończyć.

Ratunkiem dla wszystkich może okazać się spora suma pieniędzy zgromadzona na funduszu powierniczym zmarłego ojca. A raczej mogłaby, gdyby nie to, że Leo, czwarty z rodzeństwa, właśnie wpakował się w kłopoty, które wszystkich mogą kosztować marzenia.

"Gniazdo" to zabawny i zarazem poruszający portret współczesnej rodziny, w której relacje mocno kształtowane są przez kryzys finansowy. To także świeże spojrzenie na dzisiejszych nowojorczyków, nadal niemogących otrząsnąć się po tragedii 11 września. Książka napisana z wrażliwością godną Alice Munro i humorem przypominającym najlepsze filmy Woody’ego Allena zachwyciła amerykańskich czytelników i krytyków.

Tuż po premierze powieści prawa do jej ekranizacji kupił Amazon wraz z Jill Soloway, współtwórczynią serialowych hitów „Sześć stóp pod ziemią” i „Transparent”.