Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ścigane

Niczego nie bądź pewny

Czy kiedykolwiek przyszło cCi do głowy, że obudzisz się rano, wstaniesz z łóżka, jak zwykle i nagle cały twój świat przewróci się do góry nogami? Pewnie nie, bo każdy człowiek żyje za pan brat z rutyną, nie dopuszczając myśli, że cokolwiek mogłoby pokrzyżować jego plany. Los jednak lubi zadrwić ze zbytnio zuchwałych, poddając ich próbie, o której nawet nie śnili w najmroczniejszych koszmarach.

"Ścigane" to powieść, która dowodzi, że nie można być pewnym swego życia z tej właśnie racji, że oprócz nas, obok są inni ludzie. Z dnia na dzień można pożegnać się z karierą i przytulny dom zamienić na więzienną celę. Z szanowanej policjantki można stać się niebezpiecznym przestępcą i żeby było ciekawie, wszystko to kara bez winy.

Kim Wozencraft stworzyła fabułę, której nie sposób się oprzeć i którą chłonie się namiętnie strona po stronie. Napięcie rośnie z każdą kartką, a gdy dobrnie się do końca, nie sposób uwierzyć, że to już. Zawrotne tempo, trudne wybory i jeszcze trudniejsze okoliczności. "Ścigane" to historia, która pomaga z dystansem spojrzeć na własne problemy w konfrontacji z tymi przedstawionymi przez autorkę.

 


Recenzent: Barbara Oleksy

Kim Wozencraft

Ścigane

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Przy bohaterkach Ściganych Thelma i Luise to niewinne dziewczynki!
Diane została wrobiona. Trafiła do więzienia za posiadanie dużej ilości kokainy. W jednym momencie zawaliła się świetnie zapowiadająca się kariera policjantki na surowej teksańskiej prowincji. Proces okazał się zakłamaną formalnością. Wkrótce Diane trafia do więzienia, gdzie spotyka Gail skazaną za polityczny radykalizm i przechowywanie broni. Wspólny pobyt w celi owocuje planem ucieczki.
Tak zaczyna się niezwykła powieść drogi obfitująca w niecodzienne intrygi, efektowne pościgi i zaskakujące zdarzenia. Kim Wozencraft wplata w losy bohaterek, walczących o wolność i tolerancję, własne doświadczenia z wieloletniej pracy w policji.
W Hollywood Sheldon Turner rozpoczął pracę nad filmem. W rolach głównych zobaczymy Jennifer Aniston i Meryl Streep. Będzie to kolejna, po bestsellerowej Rush, ekranizacja powieści Wozencraft.

Kim Wozencraft jest jedną z najpopularniejszych współczesnych autorek powieści sensacyjnych. Na co dzień zawodowo tropi afery narkotykowe. W przeszłości wraz z mężem została aresztowana i zamknięta w więziennej celi. Jej kolejne powieści to gotowe scenariusze filmowe, tym bardziej wiarygodne, że oparte na faktach autobiograficznych.