Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii

Osadzona w klasykach

Zaskoczyło mnie jak wiele jest w tej książce nawiązań do klasycznej powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza.

Owszem, wydawca poleca ją, jako kontynuację ,,W pustyni i w puszczy", jednak nie sądziłam, że faktycznie Leszek K. Talko podoła takiemu zadaniu. Jest tu wszystko, czego oczekuje od literatury niecierpliwy nastolatek, który pragnie akcji, pełnokrwistych bohaterów i krwawych zdarzeń.

 


Recenzent: Marta Kindziuk

Dalsze losy Stasia i Nel w tempie przygód Indiany Jonesa

Dwa lata po porwaniu w Afryce, z którego Stasiowi i Nel udało się wyrwać, chłopak z ojcem trafia do Indii. W Madrasie z niecierpliwością oczekuje na Nel. Tymczasem dziewczynka znika bez śladu. Staś i jego nowi przyjaciele, Mungo Jones i nieprzewidywalna Malka, wyruszają na jej poszukiwanie. Nieoczekiwanie wplątują się w sieć międzynarodowej szpiegowskiej gry. Przed nimi niebezpieczna rozgrywka i tajemnica największego diamentu świata.

Czy przyjaciele wyrwą Nel z rąk bezwzględnego księcia? Co łączy Nel z niesamowitym światem hinduskiej magii? Kto rozwiąże zagadkę chłopca, który zmienia się w panterę?

„Książki powinny być pisane i czytane z radości. Czterdzieści lat temu miałem taką frajdę, czytając pierwszą książkę w życiu – »W pustyni i w puszczy«.
Teraz miałem frajdę, pisząc jej kontynuację.
Ta książka powstała z radości”.

W tej serii ukazało się także w „Pustyni i w puszczy”:

W pustyni i w puszczy