Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Widok z nieba

Piękno nie zawsze jest pięknem

Clara Sanchez jak zawsze swoim kunsztem zachwyca czytelnika. Każde zdanie na swoim miejscu. Każda sytuacja dopracowana co do kropeczki. Ponieważ osobiście zawsze mam wysokie wymagania do każdej książki, to automatycznie do tej również, tym bardziej, że dostała tak ważną nagrodę. Kolejny raz lektura mnie nie zawiodła.

Patricka to modelka u schyłku kariery. Choć ciągle pożądana, zdaje sobie sprawę, że jej czas powoli przemija. Wiedzie wspaniałe życie u boku męża, którego kocha, mimo wszystkich jego dziwności. Ma piękny dom i czuje się jak najszczęśliwszą kobietą na świecie. w pewnym jednak momencie znajduje się na rozdrożu. Okazuje się, że nie wszystko jest tak idealne, jak myślała.

Lektura "Widoku z nieba" napawałą mnie coraz większą ciekawością. Każda strona była dla mnie przyjemnością. To, co ze słowem czyni Clara Sanchez, można śmiało nazywać sztuką.


Recenzent: Agata Szpunar

Clara Sanchez

Widok z nieba

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Najważniejsza nagroda za hiszpańską powieść PREMIO PLANETA 2013

Patricia to modelka, która mimo młodego wieku odniosła ogromny sukces. Z pozoru wszystko układa się po jej myśli, a ona sama wmawia sobie, że jest bardzo szczęśliwa. Jednak coraz częściej czuje, że dla rodziny jest przede wszystkim chodzącą kartą kredytową, a dla znajomych – ślicznym dodatkiem.

Pewnego dnia, podczas niespokojnego lotu z New Delhi do Madrytu, poznaje Vivianę, ekscentryczną kobietę, która oznajmia modelce, że ktoś pragnie jej śmierci.

Patricia nie traktuje tego poważnie. Do czasu.

Splot dziwnych i niepokojących zdarzeń sprawia, że musi zrewidować wyobrażenia, jakie miała o swoim życiu i o ludziach, którzy ją otaczają.

***

Clara Sánchez, autorka bestsellerowej „Skradzionej”, w swojej nowej powieści, pełnej zaskakujących zwrotów akcji, opisuje skomplikowany proces dochodzenia do prawdy o sobie i pokazuje, jak wysoką cenę płacimy nieraz za sukces.