Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nie szukaj mnie

Poczuj dreszczyk emocji

Nie czytałam kryminałów. Nigdy się nimi nawet nie interesowałam. Aż do momentu, kiedy w moje ręce trafiła książka Piotra Wereśniaka "Nie szukaj mnie"...
Małgorzata Szydłowska to młoda, wykształcona kobieta, bez pamięci zakochana w mężczyźnie, dla którego tak naprawdę niewiele znaczy. Wykorzystana przez niego jako pośrednik w odbiorze łapówki buntuje się, kradnie pieniądze i ucieka za granicę, nieświadoma, że za kilka lat zostanie wykorzystana w międzynarodowej intrydze, w której stawką będą ogromne pieniądze, władza i... jej życie. Małgosia z pomocą tajemniczego dziennikarza włącza się do niebezpiecznej gry, decydującej o losie jej, jej ojca oraz o władzy na światowych giełdach... Czy uda jej się przechytrzyć międzynarodowych przestępców? Czy wykaże się sprytem i przebiegłością?
"Nie szukaj mnie" to jedna z najlepszych polskich książek ostatnich lat. Wartka akcja, zwięzłe dialogi, przemyślane i logiczne wątki kryminalne sprawiają, że powieść ta pochłania czytelnika bez reszty. Autor doskonale zbudował napięcie, dzięki któremu od książki nie można sie oderwać, przez które ciągle myśli się o bohaterce i o jej następnych krokach, mając przy tym nadzieję, że nie popełni żadnego błędu. Postaci wykreowane przez Wereśniaka zachwycają swoją tajemniczością, inteligencja i precyzja działania. Czytając książkę odnosi się wrażenie, że jest się w samym środku intrygi, w którą zamieszani są ludzie ze świata przestępczego, a także biznesmeni i zwykli ludzie, którzy popełniając jeden błąd, uruchomili potężną machinę kryminalną, od której nie można uciec, lecz trzeba się jej przeciwstawić i zawalczyć o własne życie.
Piotr Wereśniak niewątpliwie umie budować napięcie i nastrój niepewności oraz strachu. Czytając "Nie szukaj mnie" człowiek nie jest w stanie myśleć o niczym innym niż o książce, która zachwyca przemyślaną, logiczną fabuła, autentycznością postaci i brakiem przerysowanych i absurdalnych zdarzeń. Od samego początku wiemy, że chodzi o pieniądze, dla których ludzie są w stanie zrobić naprawdę wiele, nie myśląc jednak o konsekwencjach... Polecam tę powieść wszystkim, którzy chcą przeżyć przygodę z literaturą. Nie jest to kolejna nudnawa, bezbarwna książka, ale fantastyczna proza, dzięki której możemy poczuć dreszczyk emocji, ekscytację i niesamowitą ciekawość o losy nieprzewidywalnych, zaskakujących bohaterów. Po tej lekturze sięgnę do kryminałów. Mile zaskoczona i zachwycona "Nie szukaj mnie", z cała pewnością zacznę od "Zabili mnie we wtorek", czyli poprzedniej książki Piotra Wereśniaka.

Recenzent: Karolina Jastrzębska

Pewnego dnia w małym greckim porcie Gośka kupuje gazetę i znajduje w niej... informację o swojej śmierci. Wszystkie szczegóły się zgadzają, tylko że ona żyje! Teraz może zrobić jedno: uciekać. Pewnego dnia w prywatnym odrzutowcu lecącym nad Atlantykiem Hans Jurgen Vallbracht dowiaduje się, że... zlecił zabójstwo. Wszystkie szczegóły się zgadzają, tylko że on niczego nie zlecał! Teraz może zrobić jedno: uciekać. Zawrotne tempo, ogromne pieniądze i wielka miłość - w nowej, nieprzewidywalnej powieści sensacyjnej Piotra Wereśniaka.