Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Czyste sumienie

Polecam z czystym sumieniem!

„Czyste sumienie" to kolejna bo już czwarta książka o wątku kryminalnym napisana przez Charlaine Harris, zawierająca w tytule, tak jak poprzednie książki dużo znaczące dla fabuły: słowo „czyste".


Bohaterka kryminału, młoda kobieta Lily Bard ma za sobą traumatyczne przeżycia, co sprawia, że zmienia miejsce zamieszkania, odcina się od ludzi, staje się nieufna, stara się być w życiu mało zauważalna, zakłada własną firmę, a co za tym idzie tworzy swój mały świat, do którego wstęp ma mało osób. Zbyt mocno została skrzywdzona, zbyt często złe wspomnienia powracają, aby być osobą łatwo nawiązującą kontakty i ufną. Wewnętrznie pragnie jednak bliskości drugiej osoby, która da jej bezpieczeństwo i będzie ją kochał. Sama stara się zwiększyć poczucie swojego bezpieczeństwa przez naukę sztuk walki.

 

Przypadkowo, w lesie, Lily znajduje zwłoki brutalnie zamordowanej młodej kobiety Deedry, okoliczności wskazują na podłoże seksualne tego morderstwa. Lily rozpoznaje ofiarę - to jej klientka. Deedra znana była w miasteczku z kolorowego życia towarzyskiego a to daje podstawy do spekulacji nie tylko Lily, ale i żywo zainteresowanych morderstwem mieszkańców, że sprawcą może być porzucony kochanek. Ale czy na pewno?

Książka napisana „lekkim" piórem, a to sprawia, że czyta się ją jednym tchem. Z czystym sumieniem polecam i zachęcam do lektury „Czystego sumienia".


Recenzent: Bogumiła Wiśniewska

Charlaine Harris

Czyste sumienie

Tłumaczenie: Alicja Gałandzij

Książki Charlaine Harris sprzedały się na świecie w kilkunastu milionach egzemplarzy

Lily Bard żyje według kilku prostych zasad. Najważniejszą z nich jest ta - nikomu nie ufać. I właśnie ją złamała.Cóż, po prostu polubiła swoich sąsiadów. To nie zbrodnia. Ale zamordowanie dziewczyny - już tak. Teraz całe miasteczko żyje sprawą, która przypomina Lily o jej trudnej przeszłości. Jednak ona ma teraz ma o wiele większe problemy. Ma już dość ciągłej rozłąki z Jackiem. Dla kogoś, kto tak jak Lily ceni niezależność, zamieszkanie z chłopakiem może okazać się trudniejsze niż rozstanie. 

Książki Charlaine Harris sprzedały się na świecie w kilkunastu milionach egzemplarzy. To pierwsza autorka, której siedem książek równocześnie znalazło się na liście bestsellerów ”New York Timesa” i jedna z czterech pisarzy, których ebooki sprzedały się w nakładzie miliona egzemplarzy.