Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Rok ekstremalnych przygód

Recepta na relaks

Kto z nas nie lubi czasem zrelaksować się ze znajomymi przy piwie, opowiadając sobie różne ciekawe historie, które nas spotkały. Ta książka, jak głosi opis z okładki, ma być jak rozmowa przy piwie z kumplem. I muszę przyznać, że jest. Należy oczywiście zaznaczyć, że humor zawarty w książce jest bardzo specyficzny. Jednak dla fanów brytyjskiego humoru - idealny.

 

Jeśli nie możemy akurat wyskoczyć gdzieś ze znajomymi i pogadać - ta pozycja daje nam to, czego potrzebujemy i wtedy właśnie największym atutem jest trochę chaotyczny styl Richarda Hammonda. Nie odnosimy wrażenia, że czytamy powieść, a niemal słyszymy momenty, w których autor opowiadając nam swoje przygody się śmieje, a kiedy jest poważny. Jest wiele opisów otoczenia, bardzo szczegółowych. Pamiętajmy jednak, że "nasz kumpel z programu Top Gear" opowiada nam swoje wspomnienia, więc mówi nam o tym, co jego interesowało lub zrobiło na nim wrażenie. "Rok ekstremalnych przygód" jest według mnie obowiązkową pozycją, dla osób, lubiących brytyjski humor i rozmowy o życiowych przygodach zarówno tych mniejszych, jak i wielkich.


Recenzent: Katarzyna Słupska

Richard Hammond

Rok ekstremalnych przygód

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Kulisy najbardziej szalonych odcinków "Top Gear"

Kto pierwszy dotrze na biegun północny: Clarkson i May w supernowoczesnym wozie terenowym czy Hammond powożący psim zaprzęgiem?

Czy zdezelowany opel kadett to dobry samochód na wyprawę po bezdrożach Botswany? Czy da się przepłynąć Kanał La Manche własnoręcznie skonstruowaną amfibią?  

Ta książka jest jak wyjście na piwo z dobrym kumplem. Kumplem, który jest jednym z prowadzących Top Gear, najpopularniejszego programu motoryzacyjnego wszech czasów. Kumplem, który nigdy nie mówi „nie” i przyjmuje najbardziej szalone wyzwania.