Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

After 3. Ocal mnie

Tessa i Hardin przyciągają jak magnes

After chyba nigdy mi się nie znudzi ;) Im więcej przewracam stron, tym bardziej nie chcę przestawać czytać. Tym razem zaplanowałam sobie nawet maraton i zaraz po skończeniu tomu drugiego zaczęłam czytać drugi! I wiecie co? To było genialne posunięcie, bo chociaż mniej więcej wiem, czego mogę się spodziewać, gdy sięgam po kolejną część, to czytanie tej serii całkowicie mnie pochłania i odrywa od rzeczywistości. I to jest piękne :)

Trzecia część to chyba jak dotąd najlepszy tom w serii. Autorka opisała tutaj więcej wydarzeń wyjaśniających przeszłość głównych bohaterów, jednocześnie dużo mniej koncentruje się na sferze erotycznej - co wyszło tylko na plus! Mam wrażenie, że Todd się rozwinęła, a zwiększona liczba stron (aż 864!) tym razem wcale nie była przesadzona.

Książka skrywa w sobie tajemnicę, której odkrywanie niesamowicie nakręca i fascynuje, wydaje mi się też, że z każdym kolejnym tomem seria After się przeobraża i staje się bardziej wyrazista, mimo że książki wciąż są oparte jest na toksycznej relacji Tessa - Hardin. Nazwisko Anny Todd gwarantuje naprawdę dobry, relaksujący czas, a zakończenie jak zawsze tylko wzmaga apetyt na kolejny tom. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - Hardin! Ta część idealnie obrazuje jak skomplikowanym i złożonym człowiekiem jest główny bohater, którego przeszłość jest tak niejasna i tak kusząco mroczna, że czytając aż czuje się ją w nim samym.
Ten z pozoru beztroski, bezczelny i bardzo pewny siebie chłopak, tak naprawdę jest zagubiony i niepewny swojej wartości. Gniew to najbliższa mu emocja, którą potrafi wykorzystać na radzenie sobie z problemami. Autorka jednak znowu zostawia nas z niedosytem, a końcówka nie daje wytchnienia. Dlatego niecierpliwie czekam na kolejną część!
A Tessa? Jak to Tessa, chyba zirytować mnie bardziej już nie może, chociaż przyznaję, że w tej części pozwoliła mi trochę siebie zrozumieć. Owszem, każdy kolejny tom stanowi spore wyzwanie pod względem objętości, a sama Anna Todd bije swoje rekordy - jednak najważniejsze są emocje, których w książce nie brakuje. Są chwile wzruszenia, chwile charakterystycznych Tesso-Hardinowych kłótni i oczywiście chwile świetnego ironicznego humoru. Jednak jest coś jeszcze: fabuła "Ocal mnie" przepełniona została zwrotami akcji oraz nowymi wątkami - obfitując w bohaterów drugoplanowych, którzy odgrywają w życiu Tessy i Hardina znaczącą rolę. Mam tutaj na myśli głównie rodziców oraz przyjaciół pary, którzy pokażą swoje drugie oblicze - żeby nie psuć zabawy z lektury - nie zdradzę nic więcej ;)

Trzeba wykazać się niezwykłym talentem, by napisać coś sensownego, interesującego i trzymającego w napięciu po tylu przewidywalnych momentach. Przyznaję, Anna Todd znowu mnie zaintrygowała i w tym wypadku jestem jeszcze bardziej zachęcona do przeczytania następnej części, niż poprzednim razem. Jeśli więc nie straszne są ci obszerne tomy i jeśli poszukujesz czegoś pisanego prostym językiem, czegoś angażującego, co pozwoli ci zapomnieć o rzeczywistości i na długie godziny zatopić się w lekturze - polecam serię After. Pełną namiętności i wybuchowości, pełną pogmatwanych relacji i niejasnych przeszłości - historię, która pochłania w całości. Tessa i Hardin przyciągają jak magnes.


Recenzent: Dominika Piątek

Anna Todd

After 3. Ocal mnie

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Film "After. Ocal mnie" od września 2021 w kinach!

Największy FENOMEN książkowy ostatnich lat!
BESTSELLEROWA seria o Tessie i Hardinie.
Powieść, która doczekała się MILIARDA odsłon w serwisie wattpad.


Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się PRZED POZNANIEM HARDINA, i na to, co zdarzyło się PÓŹNIEJ.

Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a teraz sama ukrywa przed nim prawdę. Chce wykorzystać wielką szansę w karierze, ale wie, że to będzie cios dla jej związku. Gdy Hardin dowie się o jej przeprowadzce, wpadnie we wściekłość. Aby zatrzymać Tessę przy sobie, nie cofnie się przed niczym. Nawet przed wystawieniem na próbę jej zaufania.
I to właśnie teraz, gdy jej najbliżsi przyjaciele okazali się największymi wrogami.
Jedyną osobą, na której Tessa może polegać, jest Zed…
Czy Hardin zaakceptuje decyzję ukochanej o wyjeździe?
Czy Tessa zakończy znajomość z Zedem? A może zbliży się do niego jeszcze bardziej?