Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ujarzmienie

To nie bajki, to komentarz do rzeczywistości

Dla wielu science fiction kojarzy się z bajkami o przyszłości. Niezwykłymi robotami i ufo atakującym ziemię. Wszyscy Ci, którzy tak twierdzą są zwykłymi ignorantami, którzy kompletnie nie znają gatunku, bo dobre science-fiction, to uczta wyobraźni i refleksji nad życiem człowieka. Nieczęsto zdarzają się dziś dobre lektury tego gatunku. Autorzy, tak jak czytelniczy zdają się zapominać o fundamentach fantastyki popularnonaukowej, która ma nie tylko opowiadać, ale też uczyć, a nawet wychowywać. To wszystko znajdziemy U Vandermeera, w jego znakomitej trylogii opowiadającej o obłudzie jaką karmimy się każdego dnia i manipulacji, jakiej się poddajemy. Ta książka stała mi się bardzo bliska, dlatego z przyjemnością rekomenduję ją wszystkim fanom gatunku science fiction.
Recenzent: Damian Honoriusz

Jeff VanderMeer

Ujarzmienie

Tłumaczenie: Anna Gralak

Bestseller New York Timesa!

Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego

Strefa X nadal broni swoich tajemnic. Southern Reach, podupadająca rządowa agencja, do kolejnej próby zbadania terenu przydziela Kontrolera. Dla Johna Rodriqueza, śledczego po przejściach, to ostatnia zawodowa szansa. Poczynania nowego szefa nadzoruje tajemniczy Głos domagający się regularnych raportów. Okazuje się, że nie tylko w Strefie X działają siły zmieniające ludzki umysł. Czy mężczyzna będzie w stanie je ujarzmić?

Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego.

„Ujarzmienie” to druga część bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera. Literatura grozy i klasyczna fantastyka najwyższej próby. Już pierwszy tom – „Unicestwienie” – został doceniony przez fanów i zyskał entuzjastyczne recenzje krytyków na całym świecie.