Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nasze rozstania

To prawdziwy majstersztyk słowa

David Foenkinos to czarodziej kobiecych zmysłów! Łechce mnie jego subtelna, kobieca wręcz gra słów (nie mylić ze zniewieściałą !)


To prawdziwy majstersztyk słowa (żadne nie jest wynikiem przypadku),mistrz określeń i zwrotów-wytchnienie dla zmęczonego umysłu!. "Nasze rozstania" to powieść o miłości i zdradzie, o życiu i o śmierci-w tym wydaniu, nie jest to jednak banalna historia... Autor rozczula nas ewidentną słabością do Polski i Polaków...Poddajmy się tej słabości i czytajmy więcej, częściej i jeszcze mocniej tego francuskiego "uwodziciela" !


Recenzent: Edyta Polak

David Foenkinos

Nasze rozstania

Tłumaczenie: Agnieszka Rasińska-Bóbr

Przeznaczenie i miłość lubią czasem płatać figle, zwłaszcza tym, którzy nie mogą bez siebie żyć

Fritz i Alice nie mogą bez siebie żyć. Z sobą tym bardziej. Schodzą się i rozchodzą i choć przeciwieństwa się przyciągają, to brak podobieństw wszystko komplikuje. W zasadzie nie powinni mieć z sobą nic wspólnego, nie powinni się nawet spotkać. On jest synem niepoprawnych hipisów, ona córką wielbicieli trzydaniowych obiadów.

Kiedy od wspólnego szczęścia dzielą ich już tylko słowa małżeńskiej przysięgi, wszystko nagle rozsypuje się jak domek z kart. Fritz chciałby naprawić swój błąd, ale na to jest już za późno. Wsiada do pierwszego lepszego pociągu i rozpoczyna podróż, która całkowicie zmienia jego życie. Zostaje obwoźnym sprzedawcą krawatów, poznaje kobietę, żeni się, płodzi syna i zanim zasadzi drzewo, znów spotyka Alice. Wszystko zaczyna się od początku.

David Foenkinos, z właściwą sobie czułością i ironią, miesza namiętność i zdradę, rozstania i powroty. Z takich składników powstaje jedyna w swoim rodzaju słodko-gorzka opowieść o miłości.