Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Klub Matek Swatek

W poszukiwaniu księcia

Kiedyś w księgarni znalazłam tę książkę. Zaintrygowało mnie to, że napisała ją kobieta, która ukończyła iberystykę. Chciałam zobaczyć, czy w jej twórczości znajdzie się coś, co łączy ją z kulturą iberyjską. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że jedyne co ją łączyło to to, że jedna z bohaterek wyjeżdża do Buenos Aires. I to by było na tyle, jeśli chodzi o iberyzm. Mimo to moje zdziwienie okazało się jeszcze większe, kiedy książka tak mnie pochłonęła, że nie byłam w stanie skupić się na czymś innym.
Kiedy przeczytałam tytuł pomyślałam sobie, że jest to kolejna nudna książka o jakieś sfrustrowanej 30-latce, która szuka swojego rycerza na białym koniu. Byłam święcie przekonana, że jest to coś w stylu "Dziennika Bridget Jones" lub "Nigdy w życiu". Ale tytuł jest tylko zmyłką. To prawda - książka opisuje losy 30-latki, która poszukuje swojego księcia - ale mimo to mistrzowsko łączy ze sobą elementy romansu z kryminałem. Napięcie budowane jest stopniowo, punkt kulminacyjny następuje na ostatnich stronach powieści. Autorka dowcipnie ujmuje temat nadopiekuńczej matki Beaty, która z całych sił próbuje ułożyć życie swojej 30-letniej córce, Annie. Jak każdy rodzic, Beata jest w stanie "wpakować się" w tarapaty, byle tylko uratować córkę przed staropanieństwem. Ale czy ta rodzicielska interwencja rzeczywiście jest potrzebna?

Recenzent: Agnieszka Pohl

Zabawna i romantyczna powieść - wspaniała rozrywka i dla matki, i dla córki. Martwisz się, że Twoja córka jeszcze nie ma męża, że Twój syn wciąż jest kawalerem? Zgłoś się do Klubu Matek Swatek - już wkrótce Twoje dziecko „przypadkowo” pozna kilka osób, w których może się zakochać. A z jedną z nich ułoży sobie życie! Beata - matka Anki, ponadtrzydziestoletniej panny - postanawia działać. Korzysta z pomocy Klubu Matek Swatek. Nie wie, że jej córka już w dniu przeprowadzki do nowego mieszkania poznaje dwóch przystojnych mężczyzn. Jeden jest Anką wyraźnie zainteresowany, drugi... jeszcze bardziej. Tylko czy ich intencje są szczere? I czy intrygi Klubu Matek Swatek nie zniszczą rodzących się uczuć?„Klub Matek Swatek” to trzecia książka Ewy Stec. Wcześniej ukazały się „Romans z trupem w tle” i „Polowanie na Perpetuę”.