Więcej niż pomnik
W ostatnich latach ukazało się kilka książek o GROM-ie i jego twórcy gen. Sławomirze Petelickim. Każda z nich powielała znane fakty, ale też wnosiła nowe elementy do naszej wiedzy o Generale i jego Jednostce.Przeglądając spis treści „Drogi Wojownika" i zaglądając do dostępnego tekstu odnoszę pierwsze wrażenie, że ta książka będzie nie tylko zasłużonym pomnikiem dla Sławomira Petelickiego, ale też pozwoli rozbudować wiedzę o GROM-ie i tym czego naprawdę dokonał Generał.
Może warto rozważyć kolejne poszerzone wydanie?
Recenzent: Hubert Królikowski
Andrzej Wojtas
Droga wojownika. Opowieści o twórcy GROM-u generale Sławomirze Petelickim zebrał Andrzej Wojtas
Twierdził, że Pan Bóg nie lubi tchórzy
Jego uścisk dłoni był niczym imadło, a spojrzenie niebieskich oczu przeszywało na wylot.
Twierdził, że Pan Bóg nie lubi tchórzy.
Stworzył GROM – jednostkę wojskową, która należy do najlepszych sił specjalnych na świecie.
Generał Sławomir Petelicki – wojownik, dowódca, legenda.
Dżentelmen ceniący sobie honor i łobuz z szelmowskim uśmiechem. Uwielbiany dowódca, który bezgranicznie ufał swoim żołnierzom i rogata dusza, której bezkompromisowość robiła mu wrogów.
Droga wojownika to zbiór opowieści o człowieku, który dał Polakom powód do dumy w postaci GROM-u. Generała Petelickiego wspominają ludzie, którzy zetknęli się z nim na różnych etapach jego życia: szkolni koledzy, oficerowie wywiadu, twórcy służb specjalnych, dziennikarze i przede wszystkim towarzysze broni. Komandosi, którzy razem z nim budowali GROM i ci, którzy potem mieli szczęście służyć pod jego rozkazami. Żołnierze, na których odcisnął swoje piętno i scalił w oddział niczym palce zaciskają się w pięść.