Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dziewczyna z portretu

Wyjątkowa i intrygująca

Po przeczytaniu kilkunastu stron dopadło mnie zwątpienie - co to za książka, nie podoba mi się, chyba nie przeczytam tego do końca. Na szczęście kontynuowałam i nie żałuję. Bardzo wciągająca powieść, którą przeczytałam w trzy wieczory.

Historia Grety i Einera jest wyjątkowa i intrygująca. Młody Einer od początku nie czuł się dobrze we własnej skórze, czuł że w jego duszy jest ktoś inny. Z biegiem lat dojrzał do decyzji zmiany płci. Przy jego boku do prawie samego końca przemiany stała jego żona Greta, która w każdym momencie wspierała męża i jego decyzje. Bardzo ciekawa lektura, godna polecenia.


Recenzent: Wiola Radomyska

David Ebershoff

Dziewczyna z portretu

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Greta sama zaproponowała Einarowi, żeby założył pończochy i damskie buty. Chciała dokończyć zamówiony kobiecy portret, a modelka nie mogła przyjść do pracowni.
Mąż – mężczyzna o subtelnych rysach i drobnej budowie ciała – zdawał się idealny do tego zadania. Ot, niewinna prośba, artystyczny żart…
Greta nie mogła przypuszczać, że ta chwila zmieni całe jej życie: obudzi w nim pragnienie, które trudno będzie zlekceważyć i uciszyć.

Dziewczyna z portretu to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły życiem dwojga duńskich artystów: Einara i Gerdy Wegenerów.
To pełna subtelności, liryczna opowieść o odważnej miłości, która potrafiła przekroczyć wszelkie granice, także te obyczajowe i seksualne, bez oglądania się na to, co wypada.

Na podstawie książki powstał FILM TOMA HOOPERA z gwiazdorską obsadą
Oscarowy EDDIE REDMAYNE w roli głównej!
W filmie zobaczymy też Alicię Vikander, Amber Heard i znanego ze Skyfall Bena Whishawa.