Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Winne strony. Opowieść o pasji, która odmienia życie

Z miłości do wina

Uwielbiam czytać o winach. Przerobiłam już całą masę przewodników i albumów - bez wątpienia jest to moja pasja, ale niestety nie praca, jak dla Marka Kondrata.

On pokazał mi ten świat z zupełnie innej strony. Tej biznesowej, winiarskiej, gdzie chodzi o pieniądze - owszem, ale przede wszystkim liczy się kultura, tradycja i miłość do wina. Bardzo ciekawe opowieści - polecam nie tylko tym zajawionym tematem, ale też laikom. Dzięki relacji Marka Kondrata, na pewno zainteresuje ich ten świat.


Recenzent: Ewa Winnicka

Opowieść o pasji, która zmienia życie.

Kamery, światła jupiterów i czerwone dywany Marek Kondrat zamienia na równe rzędy winnych krzewów i mroczne piwnice. U szczytu kariery aktorskiej schodzi ze sceny i znika z kinowych ekranów. W połowie życia, krok za krokiem, odkrywa nowy świat, którego centrum stanowi vitis vinifera – winna latorośl. Przygoda zamienia się w pasję, a ta – w sposób na życie.
Świat wina Marka Kondrata to podróże w bliskie i dalekie regiony, to nieustanne odkrywanie krajobrazów, ich barw, smaków i zapachów, to spotkania z ludźmi, którzy, tak jak on, wybrali i pokochali wino.
Marek Kondrat zabiera czytelników w podróż dookoła świata: od spalonej słońcem Toskanii przez górzystą Amerykę Południową po wyspy Nowej Zelandii, bo – jak mawiają – wino pite tam, skąd pochodzi, smakuje najlepiej.