Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Malownicze. Tajemnica bzów

Zaginiony świat

Uwielbiam serie powieści rozgrywających się w Malowniczem i z niecierpliwością oczekiwałam na kolejny tom. Jak zwykle przystąpiłam do czytania od razu po zakupie i nie mogłam się oderwać. Tym razem oprócz poznania dalszych losów bohaterów z którymi zdążyłam się już zżyć, autorka dodała coś niespodziewanego - historię pani Leontyny.

Fragmenty będące jej wspomnieniami przenoszą nas do innego a jakże pięknego i już zaginionego świata przedwojennych kresów. Tam życie toczyło się innym trybem, miało swój specyficzny koloryt, który warto sobie przybliżyć. Oczywiście wszystko opowiedziane jest jak zwykle bardzo malowniczo, z humorem i werwą. Już czekam na kolejną część (mam nadzieję że będzie). Wszystkim polecam jako lekturę, która pozwoli niejednokrotnie się uśmiechnąć, a także rozmarzyć.


Recenzent: Urszula Tomczak

Miłość i tajemnica ukryte w zapachu bzu

Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany.
Pewnego dnia przed sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna. Pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie. Czy to przeszłość zaczyna się o nią upominać? Leontyna wyrusza więc w pełną nostalgicznego uroku podróż do krainy pachnącej bzami. Do czasów radosnego dzieciństwa na Kresach, wielkiej miłości i wojny, która wszystko zmieniła.
Jaką tajemnicę kryje rodowy pierścionek?
Kim jest zagadkowy mężczyzna?
Czy przeszłość można zmienić?
Poruszająca historia silnej i mądrej kobiety, której przyszło żyć, kochać i marzyć w niezwykłych czasach.