Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13.10.2014

Szalone życie fiata 126p

O samochodzie, który zmotoryzował całą Polskę w "Trójkowym wehikule czasu" opowiadał Przemysław Semczuk, autor książki Maluch. Biografia. Posłuchaj jak zaczęła się ta historia!

W momencie, gdy pojawił się mały fiat, to od razu stał sie przebojem. To niesamowite, ale jeszcze nie było wiadomo, jaki będzie popularny samochód. W prasie zaledwie pojawiły się pierwsze informacje, że zamierzano kupic licencję na samochód, który będzie autem dla Kowalskiego i natychmiast spadło zainteresowanie syreną. Syrena była leciwa i niezbyt modna. Wszyscy czekali na nowy samochód, wszyscy chcieli go miec - opowiadał na antenie radiowej Trójki Przemysław Semczuk.

O fenomenie motoryzacyjnym, sensacyjnych okolicznościach uruchomienia produkcji kultowego Fiata 126p dowiesz się klikając tutaj

Chcesz poznac całą historię "złotego dziecka polskiej motoryzacji"? Nie zwlekaj, tylko siegnił po pierwszą, bogato ilustrowaną biografię Malucha!

Wielki żywot małego fiata!

Nie był szybki jak porsche ani przestronny jak ford, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w „Nie ma mocnych” i „Czterdziestolatek” inżynier Karwowski. Doskonale sprawdzał się jako milicyjny radiowóz oraz samochód dostawczy, gdy akurat „rzucili” pralki. Na wakacje nad Bałtyk i do Bułgarii woził całe rodziny, a trójkę marzycieli z Krakowa zabrał w zwariowaną podróż dookoła świata. Fiat 126p, popularne „toczydełko”, to członek wielu polskich rodzin. To symbol wszystkiego, co w PRL-u wzniosłe i marne zarazem. Samochód – legenda.

Skąd się wziął? Jakie plany miała wobec niego władza? Jak zdobywano na niego talony, a jak deficytowe części, gdy się psuł? I jaki spotkał go koniec?

W pierwszej, pełnej anegdot i ciekawostek biografii Malucha Przemysław Semczuk opowiada nieznaną historię złotego dziecka polskiej motoryzacji. Bogato ilustrowane wydanie zabiera czytelników w podróż do czasów młodości – własnej lub rodziców.

Idealny prezent nie tylko dla fanów motoryzacji.