Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.06.2017

Zabierz książki na wakacje

Urlopy czas zacząć! Czy to na plaży, czy na kocyku nad jeziorem - nie zapominajcie o najlepszych książkach! Oto nasze propozycje na wakacyjny relaks!

 

Miłośnicy mocnych, trzymających w napięciu historii będą mieli w czym wybierać. Do księgarń trafia właśnie „Trzecia". Magda Stachula, autorka "Idealnej", najlepiej sprzedającego się debiutu kryminalnego ostatnich lat, wraca z nową historią, która nie pozwoli wam zasnąć.
Najpierw był błysk flesza - ktoś zrobił jej zdjęcie z ukrycia.
Później usłyszała tajemniczy głos w mieszkaniu.
Potem ktoś stał pod jej drzwiami. Nasłuchiwał.
Eliza jest terapeutką. Podczas wielogodzinnych sesji zagląda w głowy swoich pacjentów. Pewnego dnia orientuje się, że ktoś ją śledzi. Teraz to do jej życia zagląda obcy człowiek.

Kobieta jest także bohaterka „Lokatorki", doskonałego thrillera psychologicznego, który podbił listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze - enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój.
Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.

Dreszczyk emocji nie ominie was także podczas lektury „Miasteczka kłamców". Przed dziesięcioma laty, kiedy zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Nicolette wyjechała z Cooley Ridge. W rodzinnym miasteczku pozostawiła bliskich, ukochanego z liceum i mroczną tajemnicę. Kiedy wydaje jej się, że cały tamten świat ma już za sobą dostaje list: „Muszę z tobą porozmawiać. Ta dziewczyna. Widziałem tę dziewczynę". Tyle wystarczy, by wróciła do domu.

Wkrótce po jej przyjeździe do miasteczka znika bez śladu kolejna dziewczyna. Ostatni raz widziano ją, kiedy wchodziła do lasu, tego samego, który Nicolette zna od dziecka. Tajemnica z przeszłości wraca ze zdwojoną siłą, nakręcając spiralę strachu i oskarżeń. Atmosfera w Cooley Ridge się zagęszcza, podejrzani są wszyscy, choć każdy ma alibi. Czy kłamstwa wystarczą, by ukryć tajemnice?

A dla osób, które cenią sobie świetne powieści obyczajowe, mamy „Dziedzictwo" Ann Patchett, książkę, która zadebiutowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa" i znalazła się na liście najlepszych książek 2016 roku. Chrzciny, znajomy z pracy, pocałunek, butelka ginu i Bóg raczy wiedzieć ile pomarańczy. Tyle wystarczy, by dwie rodziny trafił szlag. Gdyby Fix znał następstwa swojej niewinnej prośby, sam poszedłby znaleźć córkę. „Dziedzictwo" to historia konsekwencji przypadkowego spotkania, które zdeterminowało życie całej grupy zupełnie obcych sobie osób.


Nową powieść, znakomitą na lato, napisała Magdalena Kordel. „Córka wiatrów" to pierwsza cześć serii Wilczy Dwór, wciągająca opowieść o długo skrywanych tajemnicach, a także o sile więzi, magii wspomnień i meandrach uczuć. Dzięki niej przeniesiecie się do świata ponadczasowych emocji.
Życie Konstancji już raz legło w gruzach. Dzięki własnej sile i determinacji stanęła na nogach. Jest panią dużego majątku, ale trzyma się na uboczu, wiedzie spokojne, choć samotne życie. Jej powiernicą jest stara ochmistrzyni Pelasia.
Kiedy po wielu latach do jej dworu przyjeżdża Jan, Konstancja jest przekonana, że stoi za tym coś więcej niż chęć spotkania się z dawną miłością. Z niezwykłą siłą wracają wspomnienia i uśpione uczucia: rozpacz po śmierci męża, powstanie listopadowe, rozstanie z najlepszą przyjaciółką. Wizyta Jana sprawia, że Konstancja zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat i ludzi, dostrzega sprawy, które dotąd umykały jej uwadze. A to dopiero początek zmian. Co musi się stać, by jej życie wróciło do dawnego rytmu?

A jeśli chcecie odetchnąć przy pięknej powieści, sięgnijcie po „Ogród małych kroków". Minęły trzy lata, odkąd Lily w wypadku straciła męża. Udaje jej się normalnie funkcjonować, nawet odnosi sukcesy jako ilustratorka w wydawnictwie, jednak wciąż bardzo tęskni za ukochanym. Jak ognia unika nawiązywania nowych znajomości, a czas wolny spędza w towarzystwie córek i rozrywkowej siostry. Dlatego gdy w ramach przygotowań do nowego projektu firma wysyła ją na kurs ogrodnictwa, Lily zabiera rodzinę ze sobą. Dziewczyny świetnie się bawią, a jej udaje się na kilka chwil zapomnieć o tęsknocie.

Wakacje to także dobry czas, by spojrzeć na swoje życie z dystansu. Pomoże w tym „Piękne życie" Shaunay Niequist. Autorka goniła za karierą, gdy jej synkowie stawiali pierwsze kroki. Pakowała walizkę na kolejną delegację, nawet gdy poroniła, a na lotnisku wymiotowała z wyczerpania. Myślała, że właśnie praca sprawia, że jest ważna, potrzebna i kochana.
Wiedziała, że to zła droga, ale nie potrafiła uwolnić się od presji. Do czasu kiedy dostała list od przyjaciółki: „Stop, zatrzymaj się. Przemebluj swoje życie od podstaw". To był pierwszy dzień reszty jej nowego życia.


Starsze nastolatki chętnie sięgną po „Początek wszystkiego". Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach, a przyjaciele zdobyli się jedynie na to, aby wysłać mu do szpitala kartkę z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.
Cassidy Thorpe to dziewczyna inna niż wszystkie. Zjeździła kawał świata, nocą wykrada się z gitarą na dach internatu, tańczy tak, jakby krótka chwila miała trwać wiecznie, i zna naprawdę dziwne słowa.
Spotkanie tej dwójki jest przypadkowe, ale zmieni ich życie na zawsze. Cassidy wciąga Ezrę do swojego niesamowitego świata, w którym nie ma końców - są tylko nowe początki.

Nie zapominamy także o młodszych czytelnikach. Z pewnością spodoba się im „William Wenton. Instytut Szyfrów" -książka rozpoczynając cykl przygód nastoletniego adepta kryptologii, która została norweską Książką Roku 2016. William Wenton - czy raczej: Olsen! - od czasu tajemniczego wypadku musi wraz z rodzicami żyć w ukryciu, pod przybranym nazwiskiem. Fascynują go szyfry, kody i łamigłówki, które widzi wszędzie wokół. Kiedy w ręce wpada mu najbardziej skomplikowany mechanizm szyfrujący na świecie, chłopak nie spodziewa się, że to dopiero początek przygody. Wkrótce będzie musiał wykorzystać swój talent, by pokonać chciwego wynalazcę i odkryć prawdę o swoim dawno zaginionym dziadku.


Dzieciaki chętnie sprawdzą, co słychać u Miltona. Tylko z tej książki dowiedzą się, co naprawdę spotkało go na Ziemi. Autor niczym współczesny Dżepetto przenosi bohatera ze świata wirtualnego na Ziemię. A w tym świecie nic nie wygląda jak to, co Milton znał do tej pory.

 

 

Dzieciaki będą płakać ze śmiechu podczas lektury książki "Nie ze mną takie tere-fere". Jej bohater miał super życie - najlepszego kumpla Bączka i należał do fajnych dzieciaków. Ale... odkąd w szkole pojawił się Darek Darenowski ze swoją paskudną krokodylą gębą, nie daje mu żyć.
Darenowski wiecznie siorbie oranżadę z puszki, beka mu do ucha, a potem wykonuje swój nieznośny taniec i przezywa go na melodię „Sto lat, sto lat", co oczywiście nie wychodzi, bo sylaby się nie zgadzają. Ale spokojnie - żaden cwaniaczek nie podskoczy naszemu bohaterowi!

A dla najmłodszych zapakujcie do walizki kultowe opowiadania o wielkim czerwonym psie. „Clifford. Wielka księga przygód" to piękne kolekcjonerskie wydanie z klasycznymi ilustracjami z 1963 roku. Clifford, wielki czerwony pies - ma już 54 lata! Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Clifforda!
Dlaczego Clifford jest taki wielki?
Jaka jest jego ulubiona zabawa?
W jakie kłopoty wpadnie tym razem?
Wszystkie dzieci kochają Clifforda - wielkiego czerwonego psa.
Pierwsza, klasyczna historia o waszym ogromnym czworonożnym przyjacielu, który zawsze jest gotów do zabawy!