Polski patent na szczęście!
Cechuje cię gorliwość, niepohamowana energia i ułańska fantazja? Mimo wieku jesteś porywczy, a zarazem zdrowy rozsądek to jedna z Twoich najlepszych cech? Potrafisz zrobić coś z niczego? Nie boisz się przekraczać granic i nieubłaganie stawiasz czoła przeciwnościom losu, a nad wszystkie wartości cenisz rodzinę? Jeśli tak to książka „Jakoś to będzie. Szczęście po polsku" jest właśnie o Tobie!
Do niedawna mieliśmy okazję czytać książki o Duńczykach, Szwedach czy nawet Japończykach, dzięki czemu bliżej zapoznaliśmy się z ich obyczajowością, stylem życia i recepturą na osiągnięcie wewnętrznej harmonii. Teraz przyszedł czas, by wrócić do korzeni i poświęcić trochę czasu nam samym. Bo czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki jest nasz, polski, sposób na szczęście? Jacy naprawdę jesteśmy? Co nam sprawia największą radość?
Autorzy tej książki postanowili odkryć filozofię „jakoś to będzie". By to zrobić zajrzeli nie tylko do naszych domów, kuchni, garaży czy szaf, ale także w nasze słowiańskie dusze i serca, dzięki którym jesteśmy tacy a nie inni. Do jakich wniosków doszli po tej wnikliwej analizie? Czy ich spostrzeżenia są trafne? Jeśli jesteś ciekaw, nie pozostaje nic innego, jak tylko zasiąść do lektury! Być może zainspiruje Cię ona do zmiany poglądów na naszą polską rzeczywistość, a już z pewnością przekona, że i my Polacy, podobnie jak inne narodowości, mamy sprawdzony, ciekawy i na pewno niepowtarzalny sposób na osiągnięcie szczęścia.
Zapomnij o hygge, bo jakoś to będzie!
Jesteśmy szczęśliwi na przekór modom, autorytetom i przeciwnościom losu. Wierzymy w rodzinę i tradycję, ważne jest dla nas życie duchowe. Ale lubimy też być zadziorni, a dzięki naszej ułańskiej fantazji niemożliwe staje się możliwe. W ciężkich czasach ratuje nas sarkastyczne poczucie humoru, a nade wszystko niezachwiana wiara, że ze wszystkimi trudnościami sobie poradzimy. To nasza filozofia: JAKOŚ TO BĘDZIE. Dzięki niej potrafimy przenosić góry.
Dlaczego ulubione kolory Polaków to zielony i niebieski? Co to znaczy, że świętujemy jak żaden inny naród w Europie? Czy to prawda, że polska wigilia jest najzdrowsza na świecie? Co wyraża najpopularniejsze polskie słowo? Dlaczego ciągle gdzieś nas nosi? I wreszcie: czym jest szczęście po polsku? Przyjrzyjmy się na nowo sobie i naszemu wyjątkowemu miejscu w samym sercu Europy.
Joanna Bojańczyk, Aleksander Doba, Olga Drenda, Łona, Rafał Madajczak (ASZDziennik), Wojciech Mann, Jurek Owsiak, Michał Rusinek, Marcin Wicha, Magda Wójcik (Najedzeni Fest!) i inni