Akcja "Pamiętam. Nie chcę wojny"
Nie mówi tego jednak, by przestraszyć młodych ludzi, lecz by przypomnieć, że umacnianie podziałów i manipulacje prawdą historyczną doprowadzają do konfliktów i prawdziwych tragedii. Przypomina, że najważniejsze jest to, co nas łączy, a podziały są na rękę tylko cynicznym politykom. Budowanie mostów i dialog dają szansę na Polskę, o którą walczył: kraj ludzi wolnych, myślących i dobrych dla innych.
Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Znak Literanova 31 lipca. Swój dochód ze sprzedaży Stanisław Aronson zdecydował się przeznaczyć na Fundację Edukacyjną Jana Karskiego. 2019 rok to 75. rocznica Powstania Warszawskiego i 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Dlatego ogłaszamy wspólną akcję wydawnictwa Znak Literanova i Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego: Pamiętam. Nie chcę wojny #Aronsonostrzega.
Pamiętam - o tych, którzy zginęli za mój kraj, o ich poświęceniu, o tym, jak podziały i manipulacje doprowadzają do prawdziwych wojen. Pamiętam, by rozmawiać i uczyć się historii. Pamiętam nie po to, by krzyczeć hasła i nosić koszulki, pamiętam, by wyciągać wnioski.
Nie chcę wojny - sprzeciwiam się wykluczaniu i dyskryminacji. Zdaję sobie sprawę do czego doprowadziły w przeszłości. Jestem za rozmową, edukacją i otwartością.
Jeśli zgadzasz się z tym przesłaniem, napisz na kartce hasło Pamietam. Nie chcę wojny. oznacz hasztagiem #aronsonostrzega i #wojnanadejdziejutro i udostępnij w swoich social mediach.
Wspierając książkę "Wojna nadejdzie jutro. Żołnierz legendarnego Kedywu AK ostrzega", wydaną przez wydawnictwo Znak Literanova, wspierasz edukację i misję Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.
Michał Wójcik, Emil Marat, Stanisław Aronson
Wojna nadejdzie jutro. Żołnierz legendarnego Kedywu AK ostrzega
Wszystko zaczyna się od kłamstwa. Polska i Europa zostały zniszczone przez kłamstwa. Teraz ten fałsz serwowany jest na nowo. Na potrzeby polityki niszczy się pamięć i prawdę i napina się strunę, która kiedyś może pęknąć w sposób niekontrolowany.
Stanisław Aronson ps. „Rysiek” – Żyd, który uciekł z transportu do Treblinki, walczył w szeregach AK, został ranny w powstaniu warszawskim. Żołnierz armii izraelskiej.
Jeden z ostatnich żyjących autorytetów w bezkompromisowej rozmowie pyta i oskarża:
Dlaczego polskie państwo podziemne nie zrobiło nic dla swoich żydowskich obywateli?
Dlaczego tworzy się mit armii „żołnierzy wyklętych” ze szkodą dla wspaniałej tradycji AK?
Czym grozi umacnianie podziałów przez manipulowanie historią?
Jednocześnie głęboko wierzy, że najważniejsze jest to, co nas łączy. Jeśli nie damy się zwieść alternatywnej historii opartej na kłamstwie, wciąż mamy szansę na Polskę, o którą walczył wraz z przyjaciółmi z AK – kraj ludzi wolnych, myślących i dobrych dla innych.
KSIĄŻKA, KTÓRA OTWORZY NAM OCZY
Emil Marat – dziennikarz, pisarz, Michał Wójcik – historyk, dziennikarz. Laureaci Nagrody Historycznej „Polityki”. Autorzy bestsellerowych Ptaków drapieżnych – historii Lucjana „Sępa” Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK.