Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.01.2019

150 urodziny Stacha Wyspiańskiego

W ramach najbliższej Sztuki Myślenia chcemy hucznie świętować jego urodziny i doświadczyć siły jego sztuki oraz myśli.

Naszymi gośćmi będę prof. Andrzej LEDER oraz Wit SZOSTAK.

W programie spotkania specjalny urodzinowy performans, debata o Wyspiańskim i współczesnej Polsce oraz urodzinowe afterparty.

W czasie spotkania zaprezentujemy książkę Piotra Augustyniaka, "Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła".

Przyjdźcie i zobaczcie, jak Stach powraca i działa!!!

***
Wydawnictwo Znak o książce "Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła":

Czy patrzymy dziś na społeczne przebudzenie Polaków? Tak zwana dobra zmiana wywołała erupcję stłumionej energii i wzmożenie tożsamościowej aktywności. Wciąż jednak nie możemy wyzwolić się z oków trywialnego romantyzmu. Dlaczego nie potrafimy zburzyć kościoła skamieniałej myśli, tradycji i historii?

Stanisław Wyspiański pomaga nam naprawdę powstać z kolan. W "Wyzwoleniu" nazywa nasze lęki, uprzedzenia i absurdalne zachowania, które hamują rozwój społeczny i skazują nas na stagnację. Piotr Augustyniak udowadnia, że uniwersalna myśl Wyspiańskiego może stać się remedium na społeczny impas.

____________
Bilety: 5 zł
Więcej o cyklu "Sztuka myślenia" - tutaj https://teatrwkrakowie.pl/sztuka-myslenia

Spotkanie z: prof. Andrzejem Lederem, Witem Szostakiem oraz Piotrem Augustyniakiem

Data spotkania: Wtorek, 15 stycznia 2019

Godzina: 19:00

Gdzie: Małopolski Ogród Sztuki ul. Rajska 12 w Krakowie

150 lat temu urodził się artysta, który przejrzał nas na wylot

Czy patrzymy dziś na społeczne przebudzenie Polaków? Tak zwana dobra zmiana wywołała powszechną erupcję energii i aktywności. Dlaczego mimo to nie możemy wyzwolić się z okowów trywialnego romantyzmu, w które zakuli nas Mickiewicz i Sienkiewicz? Dlaczego nie potrafimy zburzyć kościoła skamieniałej myśli, tradycji i historii?

Stanisław Wyspiański pomaga nam naprawdę powstać z kolan. W "Wyzwoleniu" nazywa nasze lęki, uprzedzenia i absurdalne zachowania, które hamują rozwój społeczny i skazują na stagnację. Piotr Augustyniak udowadnia, że uniwersalna myśl Wyspiańskiego może stać się remedium na społeczny impas.