Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

31.08.2018

5 MIESIĘCY | 11 WEEKENDÓW | 100 GODZIN WARSZTATÓW

- tak wygląda czwarta edycja Kursu Kreatywnego Pisania, który potrwa od 1 września 2018 do 27 stycznia 2019 roku. Podczas najnowszej odsłony 12 przyszłych pisarzy zmierzy się z reportażem.

Na zgłoszenia czekamy od 1 do 31 lipca.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w tegorocznym planie zajęć znajdziemy wiele godzin warsztatów i dyskusji z ludźmi słowa - reporterami i redaktorami, psychologiem twórczości i trenerem twórczego myślenia oraz ekspertami procesu wydawniczego.

Pięć miesięcy upłynie także pod znakiem zgłębiania literatury non-fiction - reportaż to w końcu specyficzny gatunek, który wymaga nie tylko umiejętności pisania, lecz także wrażliwości społecznej, zdolności komunikacyjnych oraz determinacji.

Absolwenci tego kursu dowiedzą się, jak balansować między intensywnością tekstu a etyką jego pisania; jak rozmawiać z bohaterem, słuchać go i opowiadać jego historię. Tegoroczny kurs opiera się na praktyce, rzetelnej nauce warsztatu, ćwiczeniu rzemiosła oraz intensywnej pracy nad słowem.

Podsumowaniem wielomiesięcznej pracy będzie wydanie antologii tekstów uczestników, która następnie trafi do czołowych wydawców w kraju, wraz z rekomendacją organizatorów trzech najbardziej obiecujących absolwentów. Antologie poprzednich edycji Kursu można przeczytać tutaj.

Uczestnicy Kursu będą mieć także możliwość uczestnictwa w Festiwalu Conrada i Targach Książki oraz wysłuchania mistrzowskiego wykładu na temat pisania podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada.

Więcej informacji o Kursie Kreatywnego Pisania - tutaj