Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

25.11.2017

"Beksińscy" na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy

W sobotę 25 listopada odbędzie się premiera spektaklu "Beksińscy" zainspirowanego książką Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny", wydanej nakładem Wydawnictwa Znak w 2014 roku. 

Autorem scenariusza i reżyserem tego spektaklu, otwierającego sezon w bydgoskim teatrze, jest Michał Siegoczyński. W rolę Zdzisława Beksińskiego wciela się Tomasz Tarenta, absolwent krakowskiej filii PWST we Wrocławiu. Oprócz niego na scenie wystąpią także: Michalina Rodak (Dziewczyna), Sylwia Zmitrowicz (Zofia) oraz Radomir Rospondek (Tomek).

Spektakl premierowy można obejrzeć w Teatrze Polskim w sobotę o godz. 19:00, natomiast kolejne pokazy przewidziane są na 28, 29, 30 listopada oraz 12, 13 i 14 grudnia. 

Zapraszamy!

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna.
Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.