Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

13.05.2022

Dorwać Mistrza: Wiesław Myśliwski

W piątek 13 maja w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Dorwać Mistrza". Tym razem gościem był dwukrotny laureat nagrody Nike Wiesław Myśliwski. Wieczór prowadził Jerzy Illg, a z Mistrzem rozmawiali Wojciech Bonowicz i Bogdan Tosza. Fragmenty książek czytała Dominika Bednarczyk. Inspiracją spotkania był wyjątkowy tom Wiesława Myśliwskiego „W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy". Książka ukazała się z okazji 90. urodzin Wiesława Myśliwskiego.

Wiesław Myśliwski pozostaje we współczesnej literaturze zjawiskiem wyjątkowym i zasługującym na najwyższą uwagę. Jego powieści, pisane bez pośpiechu, ignorujące literackie mody i rynkowe targowisko próżności, to w rzeczy samej pełne mądrości i dojrzałej wiedzy o życiu traktaty, przypowieści czy - jak pisano - filozoficzne eseje, które nie przestają równocześnie być fascynującymi narracjami, zachęcającymi do lektury wielokrotnej. 

„Dorwać Mistrza" to spotkania z wybitnymi pisarzami, autorami wydawnictwa Znak, które zainicjował w 2007 roku redaktor Jerzy Illg. W ramach tego cyklu odbyły się 23. spotkania w których wzięli udział m.in.: Václav Havel, Andrzej Szczeklik, Barbara Skarga, Norman Davies, Leszek Kołakowski, Władysław Bartoszewski, Adam Zagajewski, Mario Vargas Llosa, Małgorzata Szejnert, Andrzej Wajda, Wojciech Waglewski, Joanna Olczak-Ronikier oraz Stanisław Radwan.
Wiesława Myśliwskiego mieliśmy zaszczyt gościć w ramach tego cyklu już po raz drugi. 

 

Fot. Jędrzej Kogut

Dorwać Mistrza: Wiesław Myśliwski