Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

12.03.2015

„Dzieci rewolucji przemysłowej” bestsellerem historycznym?

Potęga przemysłowej Anglii budowana była małymi rączkami, które szybko zmieniały szpule nici, czyściły wąskie gardła kominów, ciągnęły wózki z węglem w ciemnościach kopalni. Czarne od pyłu i brudu twarze dzieci rzadko trafiały na płótna malarzy i karty powieści, a tylko nielicznym małym robotnikom udało się dożyć dorosłości i spisać wspomnienia, dzięki którym możemy odtworzyć ich losy - to początek opisu fabuły książki Dzieci rewolucji przemysłowej, która ma szansę za kilka miesięcy stać się nowym historycznym bestsellerem!

Jej autorem jest Katarzyna Nowak, która dzięki głosom internautów zajęła 1. miejsce w konkursie „Książka historyczna nie musi być nudna" organizowanym przez wydawnictwo Znak Horyzont.

Poziom prac starających się o zwycięstwo był bardzo wysoki, dzięki czemu ich autorzy uwodnili, że książka historyczna może być szalenie interesująca. Jury nagrodziło także prace: Marcina Jakuba Szymańskiego (Piwo z Piątku, wino mszalne i szlachecka okowita. Dzieje alkoholu na ziemiach polskich - miejsce 2), Witolda Banacha (Radziwiłłowie. Serial, który zrealizowała historia - miejsce 3), Małgorzaty Czumy (Nie samą muzyką żyje człowiek. Niekonwencjonalne biografie - miejsce 4) oraz Łukasza Sojki (Dambusters. Zatopić III Rzeszę - miejsce 5).

Nagrodzonym autorom gratulujemy!

Internauto!

Jeśli prócz oddania głosu, dodatkowo napisałeś recenzję typowanej pracy - sprawdź, czy nie wygrałeś jednej z nagród ufundowanych przez wydawnictwo Znak Horyzont.

Więcej informacji na stronie konkursu oraz na profilu FB.