Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.02.2023

Igor Brejdygant wśród autorów Znaku

Z ogromną przyjemnością witamy Igora Brejdyganta w Znaku! Już 26 kwietnia czytelnicy będą mogli sięgnąć po pierwszy owoc naszej długofalowej współpracy, czyli najnowszą powieść autora pt. Spirala, która ukaże się w serii Znak Crime. Jesteśmy ogromnie dumni z włączenia do grona naszych autorów tak wszechstronnie uzdolnionego pisarza.

Współpracę z wydawnictwem rozpoczynam powieścią "Spirala", która w największym skrócie opowiada o tym, że dokonując w życiu niewłaściwych wyborów, można wpaść w korkociąg, który ściągnie nas w odmęty zła, ale także o tym, że tytułowa spirala jest drogą dwukierunkową. Można w nią wpaść, ale można się też z niej wydostać” - powiedział autor. 

O mocy samej Spirali można zresztą powiedzieć już teraz, że jeszcze przed premierą, kiedy to autor w zakulisowych rozmowach opowiadał o powieści producentom filmowym, złożono pierwsza ofertę na ekranizację nieukończonego jeszcze wtedy dzieła.  

Autor podkreślił również, dlaczego odpowiednia współpraca z wydawnictwem jest jego zdaniem tak istotna.

Jako autor muszę znosić wiele kaprysów i bolączek swoich bohaterów, muszę towarzyszyć im w ich zmaganiach z rzeczywistością, która bywa często trudna, a nawet okrutna. Nadzieją napawa mnie więc fakt, iż wydawnictwo wesprze mnie w trudnych, a nawet nieco krępujących dla mnie obszarach pozaliterackich takich jak na przykład reklama, dodatkowo zaś cieszy mnie perspektywa bycia autorem dostrzeżonym i docenionym nie tylko przez czytelników, ale także przez tych, którzy moje dokonania opatrzą swoim Znakiem.”


Planowana współpraca nie zakończy się na jednej książce i jest pomyślana na kilka lat. Natomiast najnowsza powieść Igora Brejdyganta pt. Spirala jest już dostępna w przedsprzedaży, a 26 kwietnia trafi do księgarń w całej Polsce.
 

KTO STRACIŁ JUŻ WSZYSTKO, ZAPOMINA, CZYM JEST STRACH

Wywołana przez zakazany związek iskra radości, za którą tęskniła latami. Tyle wystarczyło, żeby Dominika Stawecka, idealna żona szanowanego ministra, zawsze racjonalna i poukładana, złamała wszystkie zasady, którym do tej pory hołdowała. Jej romans z Aleksandrą – choć skazany na tragiczny finał – sprawia, że przez jakiś czas ze szczęścia unosi się nad ziemią.

Nie ma nawet pojęcia, że przyjdzie jej za to zapłacić najwyższą cenę. Wkrótce polityczni wrogowie jej męża dowiadują się o zdradzie i po kolei los odbiera jej wszystko, co drogie. Jedna po drugiej giną kolejne osoby z jej najbliższego otoczenia, a Dominika wpada w spiralę kolejnych, coraz dotkliwszych zdrad, aż w końcu zapomina, czym jest strach. Ta kobieta nie cofnie się przed niczym, aby ocalić tych, których kocha najmocniej.