Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

27.09.2017

Jesteś gotowy poznać tajemnice wszechświata?

Czy patrząc w gwiazdy, zadawałeś sobie pytanie, co jest tam dalej? Tam, gdzie twój wzrok nie sięga, gdzie nie dochodzi blask Słońca, które widzisz i czujesz, będąc na Ziemi. Może pocieszające będzie dla ciebie to, że nie trzeba być astronautą, aby się tego dowiedzieć.

Dziwią cię informacje, że wkrótce będzie można wybrać się na wycieczkę w kosmos? Zerkasz na wyświetlacz swojego smartphone'a - wciąż jest 2017 rok. „Czy długo jeszcze trzeba będzie czekać, aby się tam dostać?", pytasz sam siebie.

„Wyrusz ze mną w podróż już dziś", odpowiada na to pytanie Christophe Galfard, autor książki „Wszechświat w twojej dłoni", która nie ma nic wspólnego z powieściami fantasy i science fiction.

Uczeń Stephena Hawkinga zostanie twoim przewodnikiem po kosmosie. Pojazdem kosmicznym, którym będzie twoja wyobraźnia, zabierze cię na Księżyc, Słońce, Saturna, a nawet do odległych galaktyk. Pokaże i wytłumaczy, czym są planetoidy i jak powstają komety oraz co wspólnego mają z pasem Kuipera. Przekaże ci wiedzę, jaką posiadają absolwenci ścisłych kierunków najlepszych uczelni na świecie. Zrobi to z taką lekkością i humorem, jakbyście byli na spotkaniu towarzyskim. Odpowie na nurtujące cię pytania oraz obali powszechne mity na temat kosmosu.

Słońce kulą ognia? Nic bardziej mylnego! Kolejna przepowiednia o końcu świata? Przecież wiadomo, jak i kiedy nadejdzie. Christophe Galfard nie opuści cię nawet wtedy, gdy dotrzecie do ściany Plancka, za którą znajduje się... No właśnie, czy wiesz co?
Czy jesteś gotowy dowiedzieć się, jakie tajemnice skrywa wszechświat?

Zasłona, której istnienia nawet nie podejrzewałeś, uniosła się, odsłaniając tajemniczą
i nieoczekiwaną rzeczywistość. Pragniesz wrócić umysłem do gwiazd. Coś ci mówi,
że za chwilę wyruszysz w niezwykłą podróż - w rejony bardzo odległe od znanego
ci świata.

 

Christophe Galfard

Wszechświat w twojej dłoni

Tłumaczenie: Sławomir Paruszewski

Międzynarodowy bestseller

Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń.
Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle opisuje się Wszechświat, sprawia, że zamiast zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu, czujesz, że zaraz wybuchnie ci głowa.

Właśnie dlatego musisz przeczytać tę książkę. Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata.

Nr 1 w Szwecji i Hiszpanii

„Najpiękniejsza podróż, w jaką kiedykolwiek się udasz”.
„Elle”

„Galfard przemienia naukę w hollywoodzką historię”.
„Livres Hebdo”

„Kosmos będzie twoim nowym centrum rozrywki”.
„Lire”