Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

31.07.2018

KONKURS – A CO TY ZROBIŁBYŚ W 20 MINUT?

 Szanowni Państwo,
dziękujemy za nadesłane zdjęcia. Niestety z uwagi na małą liczbę zgłoszeń, zgodnie z Regulaminem, konkurs został anulowany. 

Jeśli czytasz tę wiadomość, to oznacza dwie rzeczy.
Po pierwsze, masz przed sobą najbardziej fascynującą lekturę tego lata, dzięki której poznasz niesamowitą historię, która wydarzyła się naprawdę, wstrząsnęła Szwecją i całym światem, a już wkrótce pojawi się w wersji filmowej na Netflixie. Dowiesz się, co można zrobić w 20 minut i dlaczego warto mieć w zanadrzu helikopter, jeśli akurat planuje się napad stulecia.
Po drugie, możesz wygrać wyjątkową nagrodę: voucher Ryanair na bilet lotniczy
(na przykład do Szwecji).
ZASADY:
- zrób zdjęcie, pokazujące książkę „Helikopter" oraz to, co można zrobić w 20 minut (niekoniecznie musi być to zuchwały napad)
- opublikuj zdjęcie na swojej stronie, blogu lub kanale społecznościowym wraz z hashtagami #w20minut i #helikopter
- wyślij nam link na adres: [email protected]
- autorzy 3 najciekawszych publikacji otrzymają vouchery Ryanair
Spiesz się! Zegar tyka. Konkurs trwa tylko do 11 lipca.
Regulamin konkursulink
Więcej informacji o książce: www.w20minut.pl

Jonas Bonnier

Helikopter

Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska

Najbardziej zuchwały napad w historii Skandynawii. Przeczytaj, zanim obejrzysz na Netflixie!

Czegoś takiego Szwecja nie widziała.

22 września 2009 o 5:15 na dachu najbardziej niedostępnego budynku w Sztokholmie wylądował helikopter. Dwadzieścia minut później było już po wszystkim. Pod okiem policji i mediów skradziono 39 milionów szwedzkich koron. Pieniędzy nigdy nie odnaleziono. Czterech śmiałków z dnia na dzień trafiło na pierwsze strony gazet całego świata i stało się bohaterami. Kim byli? Jak zaplanowali ten napad stulecia?

Jonas Bonniers jako jedyny dotarł do mężczyzn, którzy zorganizowali skok. "Helikopter", efekt wielogodzinnych rozmów, odsłania wielomiesięczne przygotowania, oraz to, co wydarzyło się tuż po napadzie. Z każdą stroną rośnie napięcie, a zwroty akcji nie ustają aż do zaskakującego finału.
"Helikopter" trafił na listy bestsellerów w Szwecji, Danii i Norwegii, prawa do książki zostały sprzedane do ponad 30 krajów jeszcze przed premierą. Prawa filmowe kupił Netflix, w lipcu 2018 ruszają zdjęcia do filmu, w którym zagra m.in. Jake Gyllenhaal.