Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

29.05.2017

KRYTYKA NOVA. Druga edycja

Nowe oblicze krytyki literackiej. Konkurs dla studentów.
Stwórz recenzję książki Wydawnictwa Znak Literanova w formie pisemnej, graficznej lub filmowej i zdobądź możliwość odbycia płatnego stażu w Wydawnictwie!


KSIĄŻKA DO RECENZJI:
Zośka Papużanka, Świat dla ciebie zrobiłem (premiera 24 maja)
Ostateczny termin nadsyłania prac: 30 lipca 2017 roku.
Prace prosimy nadsyłać na adres: prozapl@znak.com.pl
Organizator: Wydawnictwo Znak Literanova

Nagrody:
1. pakiet książek z serii Proza PL (10 tytułów). Możliwość odbycia miesięcznego, płatnego stażu w Wydawnictwie ZNAK w Krakowie w terminie ustalonym przez obie strony.
2. pakiet książek z serii Proza PL (10 tytułów) oraz 10 wybranych książek wydanych przez Znak Literanova (wartość wybranych książek nie może przekraczać kwoty 400 zł.), łączna wartość nagrody wynosi 733 zł.
3. pakiet książek z serii Proza PL (10 tytułów), łączna wartość nagrody wynosi 333 zł.

W drugiej edycji konkursu Krytyka Nova stawiamy przed Wami nie lada wyzwanie: recenzję zbioru opowiadań autorki nominowanej do Nike i dwukrotnie do Paszportu Polityki. Powodzenia!

Zofia Ulańska, zwyciężczyni pierwszej edycji KN o swoim stażu w wydawnictwie ZNAK: Staż w wydawnictwie Znak Literanova pozwolił mi na nowo spojrzeć na literaturę. Zobaczyć, ile ciekawych rzeczy dzieje się między pomysłem na książkę a jej trafieniem do księgarni. Przede wszystkim jednak przekonać się, że najważniejszym krytykiem jest... każdy czytelnik, do którego warto dotrzeć.

Regulamin

Na pewno nie zasnę, pomyślał, łóżko jest oczywiście za duże, jak można zasnąć mając tyle wolnego miejsca z każdej strony. Powinnaś była ze mną przyjechać, raz zrezygnować ze swoich projektów i funduszy i przyjechać. Albo ja powinienem zostać z tobą w domu. Nie powinniśmy w każdym razie się rozdzielać, bo to nam nie służy, stanowczo nie służy takie rozdzielanie, kiedy już ludzie nauczyli się ze sobą być.

To książka o tym, że nie ma nas bez innych. Że nie umiemy być ze sobą, chociaż tego właśnie potrzebujemy najbardziej. I że bycie razem nie jest ani trudne, ani łatwe. I że z tej łatwości i trudności robią się historie, które trzeba opowiedzieć.

Zośka Papużanka - jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych współczesnych pisarek, nominowana do Nagrody Literackiej Nike i dwukrotnie do Paszportu Polityki.