Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.02.2022

Książki Znaku nominowane w największym plebiscycie czytelników Książka Roku 2021 lubimyczytać.pl i Allegro.

Siedem książek Znaku zostało nominowanych w największym plebiscycie czytelników Książka Roku 2021 lubimyczytać.pl i Allegro.

Oto nominowane książki!

kat. Autobiografia, biografia, wspomnienia „Państwo Gucwińscy. Zwierzęta i ich ludzie" Marka Górlikowskiego

kat. Literatura dziecięca „Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości" Michała Rusinka z ilustracjami Joanny Rusinek

kat. Powieść historyczna „Moje życie pełne cudów. Prawdziwa historia kobiety, która dzięki muzyce przetrwała piekło trzech obozów" Wendy Holden i Zuzany Ruzickovej (tłum. Ewa Borówka)

kat. Literatura faktu, publicystyka „Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma. Reportaż z 1934 roku" Bernarda Newmana (tłum. Ewa Kochanowska)

Kat. Autobiografia, biografia, wspomnienia „Dzieci Getta. Ostatni świadkowie zagłady" Magdy Łucyan

kat. Debiut „Wołyńska gra" Justyny Białowąs

kat. Literatura piękna „Dom Holendrów" Ann Patchett (tłum. Anna Gralak)

Głosowanie potrwa od 1 do 28 lutego na stronie https://lubimyczytac.pl/plebiscyt, a laureatów poznamy 10 marca podczas uroczystej gali w Starym Browarze w Poznaniu.

Ze względów epidemicznych wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym, ale będzie transmitowane w serwisie Wp.pl, Allegro, lubimyczytać.pl oraz na stronach Miasta Poznania i Starego Browaru.
W tegorocznej edycji organizatorzy rozszerzyli plebiscyt o dwie nowe kategorie - Debiut i Komiks. Aby wyróżnić literackich debiutantów, przewidziano nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.
Na tym nie koniec nowości. W trakcie plebiscytowego miesiąca Czytelnicy chcieliby mieć szansę i wystarczająco dużo czasu, by lepiej poznać nominowane książki. Wsłuchując się więc w ich głosy, ograniczono liczbę pozycji w danej kategorii do dziesięciu. TOP10 Książek Roku w 15 kategoriach wyłoniono, biorąc pod uwagę ich popularność, ocenę czytelników i pozostałe kryteria, które są standardem niezmiennie już od 7 lat.