Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.03.2016

Michał Heller w Klubie Trójki

Wierzę, żeby rozumieć" - taki tytuł nosi najnowsza książka ks. Michała Hellera, rozmowa-rzeka, którą przeprowadzili Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek i ks. Zbigniew Liana, a opublikowały Copernicus Center Press i Znak. O biograficznych wątkach tej książki i wielu innych poruszonych w niej sprawach w czwartek 24 marca po godz. 21 będzie z ks. Hellerem rozmawiał Dariusz Rosiak.

 

W obszernej rozmowie ks. Heller opowiada o tym, jak powstawała książka, przyznając, że początkowo nie chciał się zgodzić na rozbudowanie części biograficznej. Jednakże i wiek, i rozmówcy skłonili go do tego, żeby tym razem powiedział o sobie nieco więcej. Dariusz Rosiak pyta go m.in. o doświadczenia syberyjskie, o podwójne powołanie - kapłana i uczonego - oraz o problemy, przed jakimi stanęła współczesna nauka. Początek audycji ok. godz. 21.07. Zapraszamy do słuchania!

Nowe, uzupełnione wydanie książki przedstawiającej fenomenalny świat wybitnego kosmologa
Rozmowa ze światowej klasy polskim uczonym i myślicielem o jego drodze życiowej, która prowadziła przez Sybir, seminarium duchowne, studia filozoficzne na KUL-u, wykłady na wielu renomowanych uczelniach świata aż do pałacu Buckingham, gdzie odebrał prestiżową Nagrodę Templetona „za pokonywanie barier między nauką a religią”. Kłopoty młodego wikarego, praca nad modelami kosmologicznymi, radość uczonego, któremu udało się znaleźć rozwiązanie matematycznego problemu, pierwszy komputer, spotkania z Janem Pawłem II, rozwijane przez lata pomysły „filozofii w nauce” i „teologii nauki” – oto niektóre motywy tej barwnej i wielowątkowej opowieści, do której Michała Hellera sprowokowali Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek i Zbigniew Liana.
Michał Heller – ksiądz katolicki, filozof, kosmolog. Współtwórca Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ w Krakowie. Laureat licznych nagród i wyróżnień, autor kilkudziesięciu książek, takich jak m.in.: Nowa fizyka i nowa teologia, Logos Wszechświata, Podróże z filozofią w tle, Granice nauki, Bóg i geometria.