Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

01.06.2017

Najlepsze książki na Dzień Dziecka!

Już za kilka dni najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w roku - Dzień Dziecka!
Jakie książki podarować maluchom? Mądre, piękne i ciekawe. Właśnie takie nowości proponujemy!

 

Przenieście się do Stumilowego Lasu i znów spotkajcie ulubionych bohaterów z dzieciństwa: Kubusia Puchatka, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapouchego i resztę przyjaciół. „Nowe przygody Kubusia Puchatka" te ciepłe, zabawne historie to ponadczasowe lekcje przyjaźni, pokazujące siłę dziecięcej wyobraźni. Nieważne, czy masz 5 czy 55 lat. To obowiązkowa lektura rozchmurzająca w każdym wieku.

 


Mamy także prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów Clifforda! Dlaczego Clifford jest taki wielki?
Jaka jest jego ulubiona zabawa? W jakie kłopoty wpadnie tym razem? Wszystkie dzieci kochają Clifforda - wielkiego czerwonego psa. Pierwsza, klasyczna historia o waszym ogromnym czworonożnym przyjacielu, który zawsze jest gotów do zabawy! „Cliffford. Wielka księga przygód" to wydanie kolekcjonerskie z klasycznymi ilustracjami z 1963 roku!

Świetnym prezentem będzie też „Pralinka". Poznajcie Alinkę-Pralinkę, rezolutną koleżankę Mikołajka i Jaśków. Na co dzień jest słodka, ale kiedy trzeba, potrafi tupnąć nogą. Płacze na zawołanie, śpiewa na cały głos i zakochuje się na zabój... Złośliwi starsi bracia? Kłopoty w szkole? Wizyta Bardzo Ważnych Gości? Z pomocą przyjaciółki Celiny, pluszowego lwa Gryzaka oraz najfajniejszego chłopca w całej szkole, Krzysia Trufli - Pralinka poradzi sobie ze wszystkim!

 

Jeśli lubicie podróżować z dziećmi, koniecznie sprezentujcie im książkę „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę". To przepięknie zilustrowane historie ulubionych bohaterów, którzy zabiorą czytelników w podróż od Bałtyku aż po Tatry. Razem poznają oni nie tylko największe miasta w Polsce, np. Warszawę, Kraków, Poznań i Lublin, ale również takie miejsca jak Gryfino, Wdzydze Kiszewskie, Kruszyniany czy Ostrów Wielkopolski, idealne na rodzinną wycieczkę. Nie zabraknie też turystycznych klasyków jak Mazury czy Bieszczady. A to wszystko okraszone mnóstwem fascynujących ciekawostek o polskich tradycjach, zabytkach, lokalnej kulturze i legendach!


A jeśli marzycie o dalszych podróżach, nie musicie nawet pakować walizki, by wybrać się w podróż! Sam miś Paddington oprowadzi Was po swoim mieście w książce "Londyn z Paddingtonem". Wycieczkę zaczniemy od... stacji Paddington, a sympatyczny przewodnik opowie o największych atrakcjach miasta i pokaże swoje ulubione miejsca. Między podziwianiem Big Bena a spacerem po ogrodach pałacu Buckingham znajdzie się czas na niejedną ciekawą historię i obowiązkowo - kanapkę z marmoladą.


A dla najmłodszych mamy przepiękną książkę autorstwa opowiadań o Misiu Paddingtonie. W niewielkim domku dla lalek mieszkała sympatyczna rodzina myszy. Pewnego dnia straciła dach nad głową. Kolejne miesiące myszki spędziły w ogrodowej szopie... A to był dopiero początek historii!
Zobaczcie wszystkie książki, zobaczcie, jak wyglądają w środku i przeczytajcie ich fragmenty!

Książki