Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

02.12.2018

Oto książki nominowane do nagrody Pióro Fredry

Tytuł książki roku powędruje do jednego z pięciu wydawnictw, które jury w tym roku wybrało spośród 145 pozycji.

"Wśród woluminów, które powalczą w tym roku o Książkę Roku jest Zwierzyniec Macieja Byliniaka, przekłady z poetów amerykańskich Piotra Sommera, książka Tuż obok Wojciecha Nowickiego, Oto sztuka polskiego plakatu w opracowaniu Doroty Folgi-Januszewskiej oraz Mały książę w nowym przekładzie Henryka Woźniakowskiego oraz z całkowicie nowymi ilustracjami Pawła Pawlaka - mówi przewodniczący jury konkursu Pióro Fredry - prof. Marcin Cieński z Uniwersytetu Wrocławskiego"

Więcej infiormacji - tutaj

Zwycięzcę i zdobywcę tytułu Pióro Fredry 2018 poznamy 29 listopada podczas gali na 27. targach Dobrych Książek, które we wrocławskiej Hali Stulecia będą trwały do 2 grudnia.

Antoine de Saint-Exupery

Mały Książę

Tłumaczenie: Henryk Woźniakowski

Kto z nas nie zna Małego Księcia?
Jego wymagającej róży i planety o trzech wulkanach?
Narysujesz mu baranka?
„Na zawsze zostaniesz moim przyjacielem. Będziesz miał ochotę śmiać się razem ze mną. Czasami otworzysz okno, bez powodu, dla przyjemności… A twoi znajomi bardzo się zdziwią, widząc, jak śmiejesz się, patrząc w niebo. Powiesz im wtedy: „Gwiazdy zawsze doprowadzają mnie do śmiechu!”. Pomyślą, że zwariowałeś. Spłatam ci niezłą psotę…"

Ponadczasowa historia z pięknymi ilustracjami autorstwa Pawła Pawlaka, które pozwalają na nowo odkryć emocje związane z opowieścią i jej symbolikę.