Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

07.05.2023

„Pies ogrodnika” Katarzyny Gacek z nominacją do Nagrody Wielkiego Kalibru

„Pies ogrodnika" Katarzyny Gacek znalazł się w finałowej siódemce Nagrody Wielkiego Kalibru 2023.

„Pies ogrodnika" to powieść należąca do podgatunku literatury kryminalnej - cosy crime. Czytelnicy nie znajdą w niej krwawych scen, opisów przemocy, za to pełną humoru historię z zagadką zbrodni w tle.

„Zapomnijcie o okrutnych zbrodniach i psychopatycznych mordercach. Nadeszły czasy cosy crime" - pisała w tygodniku „Polityka" Justyna Sobolewska, wspominając, że Katarzyna Gacek „gra dziś w Polsce w tym gatunku pierwsze skrzypce".

W skład Kapituły Nagrody Wielkiego Kalibru 2023 wchodzą: prof. Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk (przewodnicząca), prof. Bernadetta Darska, prof. Anna Gemra, dr Anna Marchewka, Piotr Kofta i Grzegorz Sowula. Cieszymy się, że powieść z gatunku cosy crime została doceniona zarówno przez czytelników, jak i jury najważniejszej nagrody dla autorów i autorek kryminałów w Polsce.

Laureata lub laureatkę nagrody głównej poznamy 3 czerwca 2023.

Tajemnicze morderstwo, nielegalna miłość i miasteczko pełne podejrzanych
Co zrobić, kiedy mąż cię zdradza? Możesz spróbować go przechytrzyć, a potem… założyć kobiecą agencję detektywistyczną!
Gaja jest zmuszona, by zmienić swoje pozornie poukładane życie. Wspiera ją przebojowa rudowłosa modelka Klara i najlepsza przyjaciółka – urzędniczka Matylda. Pech (albo szczęście?) sprawia, że właśnie wtedy w Milanówku zostaje popełnione morderstwo. Ofiarą jest uczennica liceum, a agencja Czajka dostaje pierwsze zlecenie: ma udowodnić niewinność jedynego podejrzanego – przystojnego nauczyciela matematyki, którego właśnie aresztowano.
By rozwikłać tajemnicę morderstwa, Gaja wchodzi w konflikt z miejscową policją i będzie musiała stawić czoło uczuciom, o których dawno zapomniała.

"Czy przyłapanie męża na zdradzie może być początkiem mrożącej krew w żyłach przygody detektywistycznej? Jak najbardziej! Wciągający, napisany z ogromną lekkością i dowcipem kryminał Katarzyny Gacek zapewni Wam rozrywkę na najwyższym poziomie. A przy okazji przekona Was, że… w kobietach siła! Polecam!"
/Alek Rogoziński/