Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

14.09.2015

Polak potrafi, Polka też!

Konkurs dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Często zapominamy, jak wiele świat zawdzięcza Polakom i Polkom. Zestaw genialnych osiągnięć MADE IN POLAND został opisany w książce Jana i Ewy Wróblów „Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza". Pierwsza kamera filmowa, słynne amerykańskie mosty, telewizja, kamizelka kuloodporna, laptop, a nawet kasownik... to tylko niektóre z nich. A jest ich O WIELE WIĘCEJ.


Zadanie konkursowe:

Sprawdź, kto został bohaterem książki. Daj nam znać, kogo należy opisać w kolejnym tomie!
Przyślij swoją propozycję postaci, której osiągnięcia podziwiasz i uważasz, że powinno znaleźć się dla niej miejsce w kolejnej książce z cyklu Historia Polski 2.0 Przekonaj Autorów, że właśnie tego człowieka warto przedstawić młodzieży. Możesz napisać, nagrać video, zaśpiewać, narysować komiks - liczy się kreatywność i siła przekonywania. Może to być praca zbiorowa.
Pomysły należy przesłać na adres: kontakt_edulandia@agora.pl


Nagrody:
I nagroda: niezwykła lekcja historii z Janem Wróblem - autorem popularnych książek z cyklu Historia Polski 2.0, znanym dziennikarzem i lubianym nauczycielem, który odwiedzi twoją szkołę oraz zestaw 2 książek z tej serii dla każdego kolegi i koleżanki z klasy. Dodatkowo zostaniesz umieszczony w nowej książce jako pomysłodawca rozdziału o zwycięskiej postaci.

Termin lekcji z Janem Wróblem zostanie uzgodniony indywidualnie.

Wyróżnienia: pięć kolejnych pomysłów nagrodzimy pakietami 2 książek z serii Historia Polski 2.0

Terminy:
Start konkursu: 14 września 2015
Na prace czekamy do 30 września.
Ogłoszenie wyników: 5 października na stronie Edulandia.pl i Wydawnictwoznak.pl
Regulamin konkursu: https://www.edulandia.pl/edulandia/1,130819,18811864,regulamin-konkursu-polak-potrafi-polka-tez.html

Polak potrafi Polka też - konkurs