Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

14.08.2017

Premiera książki Annt Wierzbickiej w Australii

W poniedziałek 14 sierpnia gmach Australian National University w Canberze stał się miejscem promocji najnowszej książki Anny Wierzbickiej „W co wierzą chrześcijanie? Opowieść o Bogu i ludziach". W spotkaniu wzięli udział prof. Peter Hill i prof. Cliff Goddard, a swoją obecnością spotkanie zaszczycił ambasador RP w Australii Paweł Milewski.

Innowacyjna praca polskiej językoznawczyni to nowatorska prezentacja powszechnie znanych prawd wiary. Zamiast abstrakcyjnego języka teologii i filozofii autorka proponuje język zrozumiały dla każdego, niezależnie od wykształcenia czy wieku, język minimalny. Bada słowa uniwersalne, mające odpowiedniki we wszystkich językach świata i ich związki z fundamentalnymi zasadami wiary chrześcijańskiej. Nieszablonowe ujęcie tak ważnego tematu pozwala na prezentację książki szerszemu gronu odbiorców. Wkrótce w Oxford University Press ukaże się angielska wersja książki (2018).

W co wierzą chrześcijanie?
Prawdy wiary wyrażone językiem uniwersalnym.
Czy każdy, kto uważa siebie za chrześcijanina, wie, w co właściwie wierzy? – pyta prowokacyjnie autorka i w sposób nowatorski prezentuje czytelnikowi najważniejsze prawdy wiary, które przekazuje Pismo Święte i Skład Apostolski.

Książka Anny Wierzbickiej to opowieść o wierze chrześcijan wykorzystująca wyniki szeroko zakrojonych badań nad językami świata. W czterdziestu rozdziałach Opowieści o Bogu i o ludziach autorka prezentuje czytelnikowi podstawowe prawdy wiary przepisane tak zwanym językiem minimalnym, czyli wykorzystującym słowa zrozumiałe dla każdego, mające swoje odpowiedniki we wszystkich językach świata.

Poprzedzona obszernym wstępem "Opowieść o Bogu i o ludziach", w której nie używa się tradycyjnego języka religijnego ani naukowego, pozwoli zarówno chrześcijanom, jak i niechrześcijanom spojrzeć na wiarę w sposób świeży.