Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

25.04.2017

Wiosenne premiery dla dzieci

Weekend majowy za pasem. Nie zapomnijcie spakować do plecaka czy walizki książek dla swoich pociech. Pogoda jest nieprzewidywalna, a w czasie deszczu na nudę najlepsze są ksiązki! Prezentujemy najlepsze premiery tej wiosny dla dzieci. Zobaczcie!

 

Jeśli wybieracie się w Polskę - to wiedzcie, że najlepiej się zwiedza z ulubionymi bohaterami! Koniecznie sięgnijcie po książkę „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę". Bolek i Lolek już spakowali plecaki. Nie bój się i wyrusz z nimi na poszukiwanie Smoka Wawelskiego. A przy okazji dowiecie się, ile krasnoludków kryje się we Wrocławiu, czy na Czartowym Polu straszy, ile soli jest jeszcze w kopalni w Wieliczce i czy Katowice to już Śląsk, a w Krynicy Zdrój są tylko sanatoria? Kto wie, jakie przygody czekają was po drodze!


Najmłodszym polecamy także nową książeczkę o przygodach Mikołajka „Mikołajek. Jeden za wszystkich. Wszyscy za jednego". Na boisku podczas meczu, na tropie Indian czy w czasie zabawy w rycerzy - kumple nigdy nie zawiodą. Z nimi zawsze będzie kupa śmiechu, mnóstwo przygód, a czasem też trochę kłótni. Ale na szczęście Mikołajek i jego kumple są jak prawdziwi muszkieterowie: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!


Dzieci z pewnością pokochają przygody rezolutnej Pralinki, rezolutnej koleżanki Mikołajka i Jaśków. Na co dzień jest słodka, ale kiedy trzeba, potrafi tupnąć nogą. Płacze na zawołanie, śpiewa na cały głos i zakochuje się na zabój... Złośliwi starsi bracia? Kłopoty w szkole? Wizyta Bardzo Ważnych Gości? Z pomocą przyjaciółki Celiny, pluszowego lwa Gryzaka oraz najfajniejszego chłopca w całej szkole, Krzysia Trufli - Pralinka poradzi sobie ze wszystkim!


A czy jest ktoś, kto nie kocha Kubusia Puchatka? Ukochany miś świata ma już ponad 90 lat! Poznajcie jego zupełnie nowe przygody! Przenieście się do Stumilowego Lasu i znów spotkajcie ulubionych bohaterów z dzieciństwa: Kubusia Puchatka, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapouchego i resztę przyjaciół.
Te ciepłe, zabawne historie to ponadczasowe lekcje przyjaźni, pokazujące siłę dziecięcej wyobraźni. Nieważne, czy masz 5 czy 55 lat. "Nowe przygody Kubusia Puchatka" to obowiązkowa lektura rozchmurzająca w każdym wieku.

Dla nieco starszych dzieci ciekawą książką będzie „Kosmos. Gwiezdna podróż". Jak szybko latają statki kosmiczne? Jak zostać międzyplanetarnym turystą? „Kosmos. Gwiezdna podróż" to książka dla wszystkich, których fascynuje rozgwieżdżone niebo. Odkryj niezwykłe planety, księżyce, supernowe, mgławice, lodowe olbrzymy i meteoryty. W odkrywaniu zakamarków wszechświata pomogą ci fascynujące zdjęcia obiektów kosmicznych. Wsiadaj do wehikułu i ruszaj w nieznane jak prawdziwy astronauta!

 

Mamy także obowiązkowy tytuł dla wszystkich rodziców i dzieci. „7 nawyków szczęśliwego dziecka" to zbiór zabawnych i pięknie zilustrowanych opowiadań, które przybliżają rodzicom i dzieciom metodę 7 nawyków skutecznego działania. Bohaterowie każdego opowiadania uczą się jednego z dobrych nawyków. Dzięki temu dzieci poznają 7 prostych kroków, które pomogą im mądrze planować czas na naukę i odpoczynek, być dobrymi przyjaciółmi i lubianymi kolegami, radzić sobie, gdy pojawiają się kłopoty, i nie poddawać się presji grupy.

 

Książki