Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

23.11.2017

Wojciech Königsberg w Krakowie

23 listopada 2017 roku w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbędzie się spotkanie z Wojciechem Königsbergiem, autorem książki AK 75. Brawurowe akcje Armii Krajowej Jej wydanie w tym roku przypada na 75 rocznicę utworzenia tej organizacji wojskowej.

Spotkanie poprowadzi Paweł Stachnik. Początek o godz. 18:00.

Wojciech Königsberg - absolwent historii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zajmuje się dziejami Armii Krajowej, ze szczególnym uwzględnieniem akcji zbrojnych, cichociemnych oraz kontrwywiadu. Autor kilku książek, takich jak np. "Droga Ponurego. Rys biograficzny majora Jana Piwnika", oraz współautor "Wielkiej Księgi Armii Krajowej". Zdobywca Nagrody im. prof. Tomasza Strzembosza dla autora najlepszej debiutanckiej lub drugiej w karierze książki dotyczącej najnowszej historii Polski (2012). Publikował m.in. w „Polityce", „Polsce Zbrojnej" oraz „Wirtualnej Polsce". Współtworzy blog historyczny Wokół Wykusu.

Poznaj najbardziej brawurowe akcje Armii Krajowej
Rusz śladami polskich bohaterów
Nigdy nie pogodzili się z klęską 1939 roku. Nie mieli zamiaru zginać karku przed okupantem. Stanęli do walki wówczas, gdy polskie państwo przestało istnieć. I stworzyli własne – Polskie Państwo Podziemne. Największą strukturę konspiracyjną okupowanej Europy. O czym sama Europa zdaje się nie pamiętać.
Siali postrach wśród hitlerowców. Nie dawali o sobie zapomnieć. Wymierzali sprawiedliwość za zbrodnie popełniane na polskim narodzie. Przeprowadzali zamachy na okupantów. Likwidowali konfidentów i agentów gestapo. Odbijali więźniów z rąk oprawców. Wysadzali w powietrze niemieckie pociągi z żołnierzami i uzbrojeniem. Prowadzili wojnę psychologiczną i zajmowali się dywersją.
Oto oni – żołnierze Armii Krajowej.
75 spektakularnych akcji AK na 75. rocznicę jej powstania.