Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

15.12.2017

Wybierz książki pod choinkę – prezenty dla najmłodszych!

1. Paddington. Więcej przygód, Michael Bond

Sympatyczny niedźwiadek z mrocznych zakątków Peru coraz lepiej radzi sobie w angielskim domu państwa Brown. A kiedy trzeba, naprawdę bierze sprawy w swoje... łapy! Tym razem wybierze się do domu handlowego i do sądu, odwiedzi dentystę, a nawet nauczy się prowadzić samochód. Jakie jeszcze przygody go czekają? Czy spodoba mu się w szkole? I czy sąsiad będzie zadowolony z jego pomocy w pracach domowych?

                                                     

 

2. Damy, dziewczyny, dziewuchy, Anna Dziewit-Meller

Anna Dziewit-Meller przywołuje postaci kobiet, które nie znały słowa „niemożliwe". Po świecie kobiet i swoich koleżanek oprowadza czytelnika Heńka, czyli Henryka Pustowójtówna, dziewczyna z powstania. Dziesięciolatka na tronie, rymopiska, pierwsza kobieta chirurg, alpinistka, kobieta szpieg... Bohaterki i buntowniczki i ich biografie. Fascynująca lektura, która zaciekawi nie tylko czytelniczki!

                                                     

 

3. W Jeżynowym Grodzie, Jill Barklem

Mieszkańcy Jeżynowego Grodu po raz pierwszy zdobyli sympatię małych i dużych czytelników ponad trzydzieści lat temu. Jill Barklem stworzyła ciepły i bezpieczny świat myszek, w najdrobniejszych szczegółach oddając przy tym bogactwo natury. Teraz polscy czytelnicy wreszcie mogą cieszyć się wszystkimi opowiadaniami i oryginalnymi ilustracjami autorki.

                                                      

 

4. Clifford, wielka księga przygód, Norman Bridwell

Po raz pierwszy zamerdał ogonem w książce Normana Bridwella   w 1963 roku. W 1988 roku wszedł z łapami do telewizji. Ten wyjątkowo duży psiak ma talent do wpadania w tarapaty. Na szczęście może liczyć na pomoc przyjaciół, którzy zawsze ratują go z pieskiej opresji! W co tym razem wplątał swój wścibski, ale kochany ogon? Przekonajcie się sami!

 

                                                     

 

 5. Pralinka, Fanny Joly

Alinka-Pralinka. Na co dzień jest słodka, ale kiedy trzeba, potrafi tupnąć nogą. Płacze na zawołanie, śpiewa na cały głos i zakochuje się na zabój... Złośliwi starsi bracia? Kłopoty w szkole? Wizyta Bardzo Ważnych Gości? Z pomocą przyjaciółki Celiny, pluszowego lwa Gryzaka oraz najfajniejszego chłopca w całej szkole, Krzysia Trufli - Pralinka poradzi sobie ze wszystkim!

 

                                                     

 

 

6. Marek i czaszka Jaguara, Marek Kamiński, Katarzyna Stachowicz-Gacek

To miały być wymarzone wakacje w Meksyku - zresztą wszystko jedno gdzie, najważniejsze, że Marek w końcu miałby tatę tylko dla siebie, z daleka od okropnej młodszej siostry. Ale wszystko poszło nie tak. W efekcie chłopiec leci do Ameryki Łacińskiej tylko z małomównym wujkiem podróżnikiem, bez taty, bez komputera - bez sensu! Będą oglądać ruiny piramid, przedzierać się przez dżunglę w upale i bez końca wysłuchiwać opowieści o cywilizacji Majów. Przy okazji muszą dostarczyć tajemniczą przesyłkę przedstawicielom starożytnego plemienia Lakandonów. Planowane wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę, tym bardziej że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typków. Może jednak wcale nie będzie nudno...?

 

                                                     

 

 7. Skok na SMOG, Anna Kaszuba-Dębska, Dorota Majkowska-Szajer

Smog w Polsce to nie przelewki. Zagrożeni jesteśmy wszyscy - od dzieci, przez nastolatki i dorosłych. Nawet w tej chwili, czytając te słowa, najprawdopodobniej wdychasz smog. Jak się z nim zmierzyć? Jak możesz przeciwdziałać? Wystarczy kilka prostych kroków, a pierwszym z nich jest... otwarcie tej książki.

 

                                                    

 

 8. Fantastyczny pan Lis, Roald Dahl

Książka autora kultowej książki „Charlie i fabryka czekolady", tym razem proponuje przygody niezwykłego lisa - Fantastycznego Pana Lisa. Trzej najgroźniejsi farmerzy w dziejach świata wpadli na jego trop. Gnojek, Blagier i Szparag nienawidzą rudzielca i zrobią wszystko, by się go pozbyć. Nie mają jednak do czynienia z lisem zwykłym, ale fantastycznym, który ma chytry plan, żeby wykraść ich smaczne kąski.

 

                                                    

 

 

9. Bolek i Lolek zwiedzają Polskę, Zuzanna Kiełbasińska, Anna Nowacka

Kultowi bohaterowie najbardziej znanej bajki na tropie Smoka Wawelskiego. Smok Wawelski poszukiwany. Wyszedł z domu i nikt nie wie, gdzie jest. Bolek i Lolek już spakowali plecaki. Nie bój się i wyrusz z nimi na poszukiwanie Smoka. Kto wie, jakie przygody czekają na młodych detektywów!

 

                                                     

 

10. Magiczne drzewo. Berło, Andrzej Maleszka

Kolejna powieść z bestsellerowego cyklu „Magiczne drzewo". Bohaterowie zdobywają berło, które daje władzę nad ludźmi i przedmiotami. Groźni przestępcy porywają berło, a z nim Idalię i Alika. Tworzą straszliwego robota, który ma pozbawić świat elektryczności. Wszędzie gasną światła i przestają działać urządzenia. Kuki, Gabi, Blubek i mówiący pies wyruszają walczyć z pożeraczem prądu. Jednak trudno go odnaleźć, bo robot potrafi zmieniać się w chłopca...