Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

03.11.2022

Wystartowała 8. edycja Czytaj PL

Już od 8 lat listopad to miesiąc kojarzący się z Czytaj PL - największą w Polsce (a może i na świecie!) akcją promującą czytelnictwo. Przed nami kolejna edycja projektu, a wraz z nią moc niespodzianek dla miłośników czytania i dobrej literatury.

Czytaj PL to bezpłatna wypożyczalnia ebooków i audiobooków dostępna przez cały listopad. W tym roku dzięki aplikacji Woblink, fani literatury będą mieli możliwość pobrania za darmo aż 18 książek, wśród których znajdą tytuły królujące na listach bestsellerów, nagradzane, docenione przez krytyków, i takie, które podbiły serca czytelników.

Tegoroczna odsłona Czytaj PL obfituje w nowości - w akcji dostępnych będzie aż o 50% więcej książek niż w poprzednich edycjach. W odpowiedzi na liczne głosy miłośników literatury z nurtu Young Adult po raz pierwszy w akcji Czytaj PL udostępnione będę dwie biblioteki - główna i dla młodzieży.

- Zdecydowaliśmy się rozszerzyć formułę projektu i wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodych czytelników. Dotychczas w akcji Czytaj PL było dostępnych 12 książek, w edycji 2022 dołącza do nich 6 znakomitych tytułów młodzieżowych, a więc łącznie 18 ebooków - mówi Anna Targosz, koordynatorka akcji Czytaj PL, z Księgarni Woblink.com.

- Tegoroczna lista lektur proponowanych w ramach Czytaj PL jest wyjątkowo bogata i zróżnicowana. Zależało nam na tym, by każdy znalazł na niej coś dla siebie - zarówno miłośnicy ambitnej literatury pięknej, jak i młodzież rozpoczynająca swoją czytelniczą przygodę, fani trzymających w napięciu kryminałów i ci, na których półkach króluje literatura faktu, osoby
zakochane w pełnych emocji romansach i pasjonaci książek popularnonaukowych - mówi Urszula Chwalba, kuratorka programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, współorganizatorka akcji Czytaj PL.

Wśród książek dostępnych w 8. edycji Czytaj PL znalazły się m.in. „Demonomachia" Marka Krajewskiego oraz „The Spanish Love Deception" Wydawnictwa Otwartego.

Aby dołączyć do Czytaj PL, należy pobrać aplikację mobilną Woblink z App Store lub Google Play i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. Po zeskanowaniu kodu można cieszyć się bezpłatnymi e-bookami i audiobookami z listy 18 dostępnych tytułów.

Popularność projektu Czytaj PL rośnie z każdą kolejną edycją. W ubiegłym roku wzięło w nim udział blisko 40 000 czytelniczek i czytelników, którzy wypożyczyli ponad 75 000 książek. Wynika z tego, że prawie każdy uczestnik akcji sięgnął po dwie książki! Swoim zasięgiem Czytaj PL objęło 6 kontynentów i było promowane przez 31 miast, 1000 szkół i ponad 1000 ambasadorów!

- Proponujemy czytelnikom dołączenie do największego, ogólnopolskiego treningu z czytania. Zapraszamy do ćwiczenia się w literackich umiejętnościach, odkrywania nowych twórców i przeżywania chwil pełnych emocji dzięki darmowemu dostępowi do 18 bestsellerowych ebooków w akcji Czytaj PL! - mówi Martyna Gancarczyk, koordynatorka akcji Czytaj PL, z księgarni Woblink.com. - Z pewnością na liście pieczołowicie wybranych tytułów każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby, które lubią słuchać książek ucieszy fakt, że aż 12 z nich będzie dostępnych w formie audiobooka - dodaje.