Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

06.08.2017

Zapraszamy do Szczebrzeszyna!

W niedzielę 6 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017. Hasłem trzeciej edycji Festiwalu będzie „Cała nadzieja w literaturze", a patronami tegorocznej imprezy zostali Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.

Głównym wydarzeniem będzie premiera nowego wyboru legendarnych opowiadań Kornela Filipowicza „Moja kochana, dumna prowincja" połączona z debatą wokół książki z udziałem Michała Rusinka, Justyny Sobolewskiej, Marcina Filipowicza oraz Sebastiana Kudasa. Autorskiego wyboru opowiadań mistrza dokonała Justyna Sobolewska, która wydobywa blask, uniwersalność i ponadczasowość jego pióra. Zapraszamy w poniedziałek 7 sierpnia o godz. 14.30.

Natomiast w środę 9 sierpnia zaplanowano widowisko poetyckie na podstawie bestsellerowej książki „Najlepiej w życiu ma Twój kot". Wystąpią Karolina Gruszka i Adam Woronowicz. Początek o godz. 20.

Podczas festiwalu odbędą się także spotkania z naszymi autorami.

W poniedziałek 7 sierpnia zapraszamy na spotkanie zatytułowane „Pisarki boksują". Wezmą w nim udział Sylwia Chutnik oraz Grażyna Plebanek. Początek o godz. 16.

Szczególnie serdecznie zapraszamy w czwartek 10 sierpnia o godz. 17 na spotkanie z Wiesławem Myśliwskim i Piotrem Biłosem, autorem wydanej właśnie w Znaku książki „Powieściowe światy Wiesława Myśliwskiego".

Także w czwartek zapraszamy na spotkanie z Michałem Olszewskim i rozmowę o jego najnowszej powieści „#Upał", która także niedawno ukazała się nakładem Znaku. Początek spotkania o godz. 16.

W sobotę 12 sierpnia odbędzie się spotkanie z Ewą Winnicką, autorką książki „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson". To fascynująca opowieść o najbogatszej Polce w historii. Początek rozmowy o godz. 11.