Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sylwia Chutnik

Jolanta

Nowa, słodko-gorzka i wzruszająca powieść jednej z najciekawszych polskich pisarek.

Jola widzi ze swojego okna trzy kominy. Najwyższy z nich wygląda jak latarnia morska. To jedyny stały element w jej życiu – życiu, z którego ciągle i bez usprawiedliwienia znikają kolejni bliscy ludzie.

Mieszka na warszawskim Żeraniu. Kończy szkołę krawiecką, zachodzi w ciążę, bierze ślub. Stara się przemknąć przez życie tak bezboleśnie, jak tylko się da. Ale pomimo pozoru stabilizacji Jolanta czuje, że jej świat się rozpada, że ona sama już do niego nie pasuje. Może po prostu też powinna zniknąć?

Transformacja. Magiczny moment ustrojowego przełomu. Czy rzeczywiście odmienił losy ludzi, którzy wchodzili wtedy w dorosłość?

Oprawa twarda

Format: 124x194

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-09-21

ISBN: 978-83-240-3528-1

Przeczytaj także

Zapraszamy do Szczebrzeszyna!
W niedzielę 6 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017. Hasłem trzeciej edycji Festiwalu będzie „Cała nadzieja w literaturze", a patronami tegorocznej imprezy zostali Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.
>>> czytaj więcej
Apostrof - spotkania z Wiesławem Myśliwskim, Jackiem Dehnelem i Magdaleną Grzebałkowską
W poniedziałek 16 maja rozpoczyna się Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury. Zobaczcie, gdzie i kiedy będzie się można spotkać z naszymi autorami.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Sylwią Chutnik
W piątek 8 kwietnia zapraszamy do Radomia na spotkanie z Sylwią Chutnik, autorką znakomitych powieści wydawanych przez Znak Literanova w serii proza.pl „Jolanta" i „W krainie czarów".
>>> czytaj więcej
Spotkania na Magdaleną Kordel, Sylwią Chutnik i Kristiną Sabaliauskaitė
Podczas Targów Książki w Krakowie nasi autorzy będą także gościli na innych stoiskach. Sprawdźcie plan spotkań.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Sylwią Chutnik w Krakowie
W piątek 9 października zapraszamy do Empiku w krakowskiej Bonarce na spotkanie z Sylwią Chutnik i rozmowę o jej najnowszej książce „Jolanta", która właśnie ukazała się w wydawnictwie Znak Literanova.
>>> czytaj więcej
Gdy świat się rozpada
W księgarniach pojawiła się najnowsza powieść Sylwii Chutnik „Jolanta" - wzruszająca, słodko-gorzka opowieść o życiu i dorastaniu na żerańskim blokowisku w siermiężnych latach 80. oraz w czasie transformacji ustrojowej.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Sylwią Chutnik
W czwartek 17 września zapraszamy do Bemowskiego Centrum Kultury na spotkanie z Sylwią Chutnik i rozmowę o jej najnowszej książce, „Jolanta", która właśnie ukazuje się w wydawnictwie Znak Literanova.
>>> czytaj więcej
Najlepsze książki na jesienne wieczory!
Jesień idzie, wieczory będą coraz dłuższe, więc będzie więcej czasu na czytanie! Polecamy Wam kilka wrześniowych nowości.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.