Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.01.2020

"Zimowla" nominowana do nagrody Odkrycie Empiku 2019 w kategorii Literatura!

Z radością informujemy, że „Zimowla" Dominiki Słowik otrzymała nominację do nagrody Odkrycie Empiku 2019 w kategorii Literatura!

Empik od 21 lat nagradza podczas gali Bestsellerów Empiku niekwestionowane hity sprzedażowe, które są wybierane „głosami" klientów. Od tej edycji podczas wydarzenia transmitowanego na antenie TVN po raz pierwszy zostaną wręczone także zupełnie nowe nagrody: Odkrycia Empiku.

Empik chce wskazywać szerokiej publiczności pisarzy, muzyków i reżyserów - oryginalnych, wszechstronnych i bezkompromisowych, którzy odważnie sięgają po nowe rozwiązania, kreują indywidualny język, a czasem wręcz na nowo definiują dziedzinę, którą się zajmują. Nominowanych w kategoriach: Literatura, Muzyka i Film wskazały zespoły jury złożone z krytyków, uznanych artystów oraz ekspertów w danej dziedzinie. Nagrody Odkrycia Empiku przyznawane będą za ważne dokonania artystyczne oraz wyjątkowe, znaczące dla rozwoju kultury dzieła, które zadebiutowały na polskim rynku w 2019 r. Pod uwagę brane są dzieła wydane w różnych formach i udostępniane na różnych nośnikach. W nagrodę, oprócz prestiżowej nagrody, laureaci otrzymają także warte 100 tys. zł wsparcie promocyjne swojej twórczości do wykorzystania na platformach komunikacyjnych Empiku.

W Jury Literackim zasiadają: Anna Dziewit-Meller, Max Cegielski, Magdalena Grzebałkowska oraz eksperci z Empiku: Ewa Sołek (menadżer z działu książki) i Marcin Maćkiewicz (z działu PR&Eventów, organizator Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof). Na ich liście nominacji znalazło się pięciu autorów reprezentujących różne style i gatunki literackie - w tym właśnie Dominika Słowik za książkę „Zimowla".

W uzasadnieniu wyboru czytamy:
W tej powieści Dominika Słowik buduje na oczach czytelnika świat niby to zwyczajnej miejscowości Cukrówka, pełnej jednak idących z różnych punktów i miejsc w przeszłości historii, które ukazują nam całą jej dziwność i niepokój jakim podszyte są losy bohaterów. Świetnie skonstruowana i nieoczywista historia, w której co kilka stron czytelnik jest zaskakiwany i konfrontowany na nowo z tym, co zdawało się już być jasne i oswojone. (Anna Dziewit-Meller)

 

Książki