Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mary Roach

Ale kosmos! Jak jeść, kochać się i korzystać z WC w stanie nieważkości

Tłumaczenie: Maciek Sekerdej

Mary Roach powraca!

Autorka bestsellerów Bzyk, Sztywniak i Duch dotarła już wszędzie. Nic więc dziwnego, że na temat kolejnej książki wybrała wyprawę na Marsa.

Podróż w kosmos to nie tylko brak grawitacji i fenomenalny widok z okna, ale brak tego wszystkiego, co wydaje nam się niezbędne do życia: prywatności, świeżych owoców, gorących kąpieli i piwa. Jak można to znieść? Czy da się wytrzymać przez rok bez spacerów, uprawiania seksu i zapachu kwiatów? Co się stanie, jeśli w czasie spaceru w przestrzeni kosmicznej zwymiotujesz do hełmu? Mary Roach postanowiła znaleźć odpowiedź na te pytania. Od szkolenia jak korzystać z toalety na stacji kosmicznej do crash-testów nowych kapsuł ratunkowych NASA - autorka Bzyka na pewno znów was zaskoczy.      

Oprawa miękka

Format: 136x205

Liczba stron: 312

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-03-21

ISBN: 978-83-240-1625-9

Tytuł oryginalny: Packing For Mars. The Curious of Life in the Void

Tłumaczenie: Maciek Sekerdej

Materiały o książce

Partnerzy


Recenzje

Kosmiczna euforia!
82 38
Mówiąc szczerze - miałam pewne opory, aby sięgnąć po kolejną książkę Mary Roach. Rzadko się zdarza, by autorowi udało się utrzymać równy, wysoki poziom swoich dzieł, a "Sztywniak" moim zdaniem był tak rewelacyjny, zabawny i intrygujący, że moje obawy wydały mi się uzasadnione. Byłoby mi przykro i czułabym się rozczarowana, gdyby "Ale kosmos" okazało się książką, która nie dorównywałaby klasie "Sztywniakowi". A zdążyłam na tyle polubić styl i narrację autorki, że nie chciałam narażać się na podobną frustrację.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.