Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Reza Aslan

Bóg. Ludzka historia religii

Tłumaczenie: Tomasz Sikora

W Bogu od zawsze szukamy tego, czego nam brakuje: miłości, sprawiedliwości i pocieszenia. Ale przypisujemy mu także to, czego sami nie potrafimy kontrolować: gniew, chciwość i zazdrość. Stworzyliśmy Boga na nasze podobieństwo i dlatego ta sama religia stanowi dla jednych ludzi źródło pokoju, a dla innych wezwanie do stosowania przemocy.

Bóg jest naszą ideą i od nas zależy, czy okaże się dobra.


Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, skąd wzięły się religie i do czego ludzie wykorzystują Boga.

"Aktualna, porywająca i otwierająca oczy książka. Trzeba ją przeczytać."
/The Huffington Post/

"Ta niewielkich rozmiarów, ale ambitna opowieść o tym, jak ludzie tworzą Boga przez wielkie „B”, dosłownie oszałamia czytelnika."
/Los Angeles Review of Books

"Wyjątkowa, klarowna, oszczędna w słowach, ale żywo opowiedziana historia."
/The Spectator/

Reza Aslan to badacz religii i duchowy poszukiwacz, gotowy naruszyć tabu, by zrozumieć ludzi i ich świat. Autor kilku bestsellerowych i tłumaczonych na wiele języków książek, w tym "Nie ma Boga oprócz Allaha" oraz "Zelota. Życie i czasy Jezusa z Nazaretu." Specjalista od creative writing, co widać w jego doskonale budowanych opowieściach, a także telewizyjny komentator i prezenter. Dla CNN zrealizował serial dokumentalny pt. "Believer". Wcielał się w nim w wyznawców różnych religii, by już nie tylko studiować ludzkie wierzenia, ale też doświadczać ich. Wspólnie z Rainnem Wilsonem prowadzi podkast "Metaphysical Milkshake", w którym z zaproszonymi gośćmi dyskutują nad najważniejszymi życiowymi pytaniami.

Oprawa twarda

Format: 163x235

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-4423-8

Tłumaczenie: Tomasz Sikora

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.