Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Czas KOR-u. Jacek Kuroń a geneza Solidarności

Andrzej Friszke

Czas KOR-u. Jacek Kuroń a geneza Solidarności

Andrzej Friszke o najważniejszych latach opozycyjnej działalności Jacka Kuronia. Książka otrzymała nagrodę im. Jana Długosza

„Nie palcie komitetów. Zakładajcie własne” - te słowa Jacka Kuronia zrobiły oszołamiającą karierę. Dziś trafiają nawet na T-shirty. Jacek Kuroń nie ograniczał się jednak do haseł. Lata siedemdziesiąte i początek lat osiemdziesiątych to okres jego największej aktywności i najważniejszych dokonań. Nieprzypadkowo jest to także jeden z najciekawszych i najbardziej brzemiennych w skutki okresów najnowszej polskiej historii.

Nowe światło na ten okres rzuca w Czasie KOR-u rzuca jeden z najlepszych polskich historyków - Andrzej Friszke. Nowatorski sposób wykorzystania źródeł (także tych zgromadzonych w IPN) pozwala poznać kulisy działalności Komitetu Obrony Robotników i brutalnej walki władz PRL z rodzącą się opozycją oraz rolę Jacka Kuronia w narodzinach Solidarności.

Poprzednia książka Andrzeja Friszkego Anatomia buntu. Kuroń, Modzelewski i komandosi - otrzymała Nagrodę Historyczną „Polityki” dla najlepszej książki roku 2010. Czas KOR-u jest równie dobry i wzbudzi równie wiele kontrowersji.

Oprawa twarda

Format: 165x235

Liczba stron: 672

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-09-16

ISBN: 978-83-240-1813-0

Opracowanie graficzne: Michał Pawłowski

Partnerzy


Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.