Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tom Chaffin

Darwin. Wyprawa, która zmieniła świat

Tłumaczenie: Maciej Miłkowski

Jeśli wpiszecie w internecie „Karol Darwin”, wyskoczy wam zapewne portret staruszka z pokaźną brodą. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami! Właśnie tak większość z nas wyobraża sobie tego wielkiego naukowca. Jego historia opowiadana jest zawsze w ten sam sposób: geniusz popłynął na odległe wyspy Galapagos, gdzie obserwował interesujące gatunki żółwi i jaszczurek, a wtedy nagle – voilà! – w jego głowie pojawiła się słynna teoria.
Zapominamy o tym, że Darwin wyruszył na Ocean Spokojny w wieku 22 lat! I – uwaga – zrobił to pomimo choroby morskiej.
Pewnego razu wpadł w ręce plemienia Jagan i bardzo szybko zorientował się, że jego uprzywilejowane pochodzenie nic nie znaczy w obcych krajach. Niczym zapalony naukowiec wpychał w kieszenie nieznane gatunki owadów a czasem musiał je nawet trzymać w zębach, bo rąk mu już brakowało.
Poznaj prawdziwego Darwina z krwi i kości, który przeżył fascynującą przygodę a przy okazji – wymyślił teorię ewolucji. To właśnie młody Darwin jest bohaterem tej książki, która przeniesie cię do pachnącej egzotycznymi roślinami dżungli – tam, gdzie powstała słynna teoria.

Zanim Tom Chaffin zaczął pisać książki historyczne, pracował jako dziennikarz, m.in. w Savannah, Nowym Jorku, San Francisco i Paryżu. Wykładał historię Stanów Zjednoczonych i pisarstwo na wielu uniwersytetach, współtworzył również cieszącą się uznaniem serię „New York Timesa” o wojnie secesyjnej „Disunion”. Jego artykuły, recenzje i eseje publikują takie czasopisma jak „New York Times Magazine”, „Time”, „Harper’s Magazine” czy „Oxford American”.

Wciągająca książka. „Darwin” Chaffina to opowieść o nadzwyczajnej przygodzie.
„Wall Street Journal”

Świeże spojrzenie na słynną wyprawę Karola Darwina.
„Kirkus Reviews”

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 155x215

Liczba stron: 440

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-8135-314-4

Tłumaczenie: Maciej Miłkowski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.