Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Informacja. Bit, wszechświat, rewolucja

James Gleick

Informacja. Bit, wszechświat, rewolucja

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek

Pasjonująca instrukcja obsługi współczesności

Każda epoka ma swoją cechę szczególną. Żyjemy w wieku „informacji”, tak jak nasi przodkowie żyli w wieku „pary”, „żelaza” czy choćby „kamienia łupanego”. Czym właściwie jest „informacja”? Na to pytanie odpowiada znany popularyzator nauki i autor bestsellerów James Gleick.

Jego najnowsza książka to rewolucyjna lektura, która pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na współczesny świat. Informacja to podróż przez wieki sięgająca najdawniejszych czasów, kiedy każda myśl odchodziła w zapomnienie równie szybko, jak się rodziła.

Gleick prowadzi czytelnika od pierwszych systemów komunikacyjnych, takich jak tam-tamy, aż do współczesności, kiedy wszyscy bezwiednie staliśmy się ekspertami od wszystkiego, a problemem nie jest brak informacji, ale jej nadmiar. Przybliża sylwetki częstokroć zapomnianych geniuszy i wizjonerów odpowiedzialnych za to, jak rozumiemy dzisiaj informację i jak się nią posługujemy.Każda informacja może zmienić Twój punkt widzenia.

Ta Informacja odmieni całkowicie Twoje spojrzenie na świat.

Polecamy kubek motywacyjny idealny dla każdego człowieka biznesu! Zobacz jak otrzymać go za 1 zł

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 150x235

Liczba stron: 470

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-05-14

ISBN: 978-83-240-2249-6

Opracowanie graficzne: Michał Pawłowski

Tytuł oryginalny: The Information. History. Theory, A Flood

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Projekt pierwszego komputera wcale nie powstał w latach 40. XX wieku. Maszynę, która swoimi możliwościami dorównywała tym konstruowanym po II wojnie światowej, zaprojektował już w pierwszej połowie XIX stulecia szalony brytyjski matematyk, Charles Babbage. Niewiele więc brakowało, aby rewolucja informatyczna nastąpiła ponad 100 lat wcześniej („Pierwszy prawdziwy komputer w dziejach? Niezwykły wynalazek z XIX wieku”). Zobacz więcej >>

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.